R5 220 Oyunlardan Performans Alabilir Miyim ?

Benimde Casper notebookum var. 2 sene önce 1300' e almıştım. 630M var. Bütçem sınırlı olduğu için aldım. Oyun performansının düşük olucağını bilerek aldım. Ucuz diye yönelmek zorunda kaldım. Çünkü şuanda 10 yıllık bilgisayar olan bilgisayarı kullanıyordum. Casper alarak hayatımın hatasını yaptım. Bu kadar kalitesiz malzeme, bileşen ve parçaları nereden buluyorlar. Servise gitti defalarca. Bir keresinde serviste her tarafını çizmişler. Geri gönderdim. Aradım, kullanıcı hatasıymış. Bağırıp çağırıp yaptırdım. Hem çiziyorlar hem de kullanıcı hatası diyorlar. Bir keresinde de menteşeler bozulmuştu. O kadar kötü durumdaydı ki ekranı kapanınca uykuya bile girmiyordu. O kadar aralık kalıyordu yani. Bu anlattıklarım dışında da servise gitti. Bir keresinde de ekran kartı aygıt yöneticisinden kayboldu. Şuan da binbir zorlukla hackintosh yapmaya çalışıyorum. HP' nin notebookunda anında boot eden USB' yi boot ettirmek için çok uğraştım. Farklı bootloaderle boot edebildim.

Özetle Casper alınmaz, çöptür. Casper pişmanlıktır.

Bu bilgisayarı 1.000 TL satın aldıysanız iyi bence. Lisanslı Windows sürümü var.

İ3 4160 350 TL
Anakart 150 TL
4GB Ram 100 TL
Güç kaynağı + Kasa 120 TL
500GB HDD 120 TL

840 TL tutuyor. Birde bunun üzerine R5 ve orjinal Windows sürümünü eklersen 1.000 TL yi geçiyor zaten. Bence kazık yeme gibi bir durum söz konusu değil. Ama her hazır bilgisayarlar da oldugu gibi saçma sapan bir ekran kartı olayı var.
1000TL'lik bütçeye i3 4160 koyulmaz, olay zaten burdan patlak veriyor.

hacı seninle bilgisayarlarımız aynı ama benim pc 8gb ram versiyonlu.PC gayet iyi memnunum ama ekran kartı vasat kalıyor.Bu pc de battlefield 4,watch dogs ve GTA 5 oynadım.GTA 5 en düşük ayar 1024x768 çözünürlükte 20 fps anca alıyorsun.

Casper almak aptallık veya pişmalık değildir sadece ne istetediğini bilmen gerekiyor. Arkadaşın aldığı bilgisayar oyun için alınmaz evet ama ofis için çok uygun bence.
Tam sekreter bilgisayarı, soliataire oynarken kasacak değil ya. :D

Oguzhanßardak

Arkadaşım aynı bilgisayarın i5 4590 işlemcisi olan versiyonunu kullanıyorum. 500 TL ye Asus 750 Tİ aldım fıstık gibi kullanıyorum. Casper'a kötü demeye gerek yok.

kardeşim aynı ekran kartı bende var markası casper pc min
i5-4590
4 gb ram
1 tb hdd
r5 220 var gta 5 ort. 25-30 fps alıom gtx 750 ti alcam

Geri
Yukarı