R5 230 sistemde 144 Hz kasıyor

aslanbey0116

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben 1 hafta önce MSI Optix G24C4 144Hz 1ms monitör aldım ve şu an oyun oynadığım da kasmalar oluşuyor bütçem olmadığı için sistemimi yükseltemiyorum bu konu hakkında bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? İşlemci: Intel Core i3 6100 3.70 GHz socket 1151 LGA anakart: H110 M.24-C2h ekran kartı: ATI Radeon R5 230 2 GB 64 Bit RAM: 2X4. ben bu sistemde nasıl değişiklik yaparsam 144 Hz alabilirim? Kasmanın önüne nasıl geçerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminimce ekran kartı nedeniyle oluyor, stabil 144Hz aktaramıyor olabilir.

Daha üst bir ekran kartına geçince düzeleceğini düşünüyorum.

R5 230 değiştirmen şart. En azından, i3 6100'ün besleyebileceği bir kart almalısın. Bunun anlamı, sana en azından GTX 1050 Ti ya da RX 570 lazım. Bu bile kafi değil ama eldekilere göre en iyi çözüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben 1 hafta önce MSI Optix G24C4 144Hz 1ms monitör aldım ve şu an oyun oynadığım da kasmalar oluşuyor bütçem olmadığı için sistemimi yükseltemiyorum bu konu hakkında bana nasıl yardımcı olabilirsiniz? İşlemci: Intel Core i3 6100 3.70 GHz socket 1151 LGA anakart: H110 M.24-C2h ekran kartı: ATI Radeon R5 230 2 GB 64 Bit RAM: 2X4. ben bu sistemde nasıl değişiklik yaparsam 144 Hz alabilirim? Kasmanın önüne nasıl geçerim?
Alacağınız monitöre vereceğiniz parayla ekran kartınızı yükseltebilirdiniz.

haklısınız ama düşünemedim
ekran kartı için herhangi bir uyumluluguna bakmak gerekirmi yani psu falan degişmesi gerekirmi yoksa ekran kartını alıp degişmem yardımcı olacakmı

Haklısınız ama düşünemedim.
Ekran kartı için herhangi bir uyumluluguna bakmak gerekirmi yani PSU falan degişmesi gerekirmi yoksa ekran kartını alıp degişmem yardımcı olacak mı?

Ekran kartının çalışması için gereken güç girişlerine bakmanız yeter. Bir de işlemciniz ekran kartına darboğaz yapmayacağından emin olun.

Yeni konular

Geri
Yukarı