R5 230 sisteme 1.000 TL yükseltme önerisi

Athoth

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı: R5 230.
İşlemci: Intel Pentium G630 2.70GHz 2.70GHz
RAM: 8 GB DDR3.
Anakart: Foxconn 2abf.

Arkadaşlar şu anki sistemim her oyunda yetersiz.1.000TL bütçem var hangi donanım parçasını değiştireyim?

Ek olarak: 8+2 GB RAM'im var 2 GB ramide kullanayım mi sisteme zararı olur mu?

hocam işlemciyi değiştirebilirsiniz ram ve ekran kartı şuan sorun çıkarmaz ama pentium günümüz oyunlarında pek iş yapmaz. anakartınız desteklermi bilmiyorum ama i7,i5,i3 gibi işlemciler tercih edebilirsiniz.

Hocam işlemciyi değiştirebilirsiniz RAM ve ekran kartı şu an sorun çıkarmaz ama Pentium günümüz oyunlarında pek iş yapmaz. Anakartınız destekler mi bilmiyorum ama i7, i5, i3 gibi işlemciler tercih edebilirsiniz.

i5 3470 almayı düşünüyorum ve daha sonrada R7 240 ekran kartinı almayi düşünüyorum ne dersiniz?

i5 3470 almayı düşünüyorum ve daha sonrada R7 240 ekran kartinı almayi düşünüyorum ne dersiniz?
bende i5 3570k var ekran kartı olmadığı halde cs ve valorant 70 fps + veriyor. csde bazen 130 140 150 civari valorantta aynı şekilde. i5 3570k yı öneririm. r7 240 konusuna gelince ne kadar fiyata bulduğunuza bağlı. ekran kartınız şuanlık pek problem yaratmaz fakat şöyle birşey yapabilirsiniz, ekran kartını ellemeyip ekran kartına vereceğiniz parayı işlemciye koyup daha yüksek bir işlemci alabilirsiniz. eğer ekran kartı yetmiyorsa o konuda r7 240 ı araştırıp ucuz bulursanız alınız.

Bende i5 3570K var ekran kartı olmadığı halde CS ve Valorant 70 FPS + veriyor. CS'de bazen 130 140 150 civari Valorant'ta aynı şekilde. i5 3570K yı öneririm. R7 240 konusuna gelince ne kadar fiyata bulduğunuza bağlı. Ekran kartınız şu anlık pek problem yaratmaz fakat şöyle bir şey yapabilirsiniz, ekran kartını ellemeyip ekran kartına vereceğiniz parayı işlemciye koyup daha yüksek bir işlemci alabilirsiniz. Eğer ekran kartı yetmiyorsa o konuda R7 240'ı araştırıp ucuz bulursanız alınız.

Kanka i5 3570Kdan başka önerebileceğin işlemci var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı