R5 2400G 8GB (2×4) RAM kaç yıl iyidir?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
RAM 2666MHZ. Yükseltmemi veya başka bir öneride bulunmayın çünkü bütçem biraz sıkışık. Sadece soruma cevap verirseniz sevinirim. [emoji1783]

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz oynadığınız oyunlara, biraz da bilgisayarı ne amaçla kullandığınıza bağlı. Sadece oyun oynuyorsanız birçok oyunda "şimdilik" yeterli gelebilir. Ancak bütçeniz olursa ram takviyesi yapmanız sisteminizi rahatlatacaktır.

Son düzenleme:
Biraz oynadığınız oyunlara, biraz da bilgisayarı ne amaçla kullandığınıza bağlı. Sadece oyun oynuyorsanız birçok oyunda "şimdilik" yeterli gelebilir. Ancak bütçeniz olursa ram takviyesi yapmanız sisteminizi rahatlatacaktır.
Öncelikle oynuyacağım oyunlar tf 2, payday 2, ets 2, cs:go, gta 5, gmod ve evet sadece oyun için kullanıcam, bu oyunlardan daha yeni bir oyun almıyacağım(yeni çıkan ve sistemleri zırluyan oyunlardan bahsediyorum).

1-2 sene? Grafik takıntılı olmadığım için bir iki ayar kısarak 3 sene idare ederim. Bu sürede benim için mükemmel.
Zaten en düşük sınır olarak 8 olacak. 3 sene gider diye düşünüyorum. Yeni çıkacak oyunlar da bu sınır olacak lakin keşke hem APU hem 8 GB almasaydınız. 3 Sene sonra Ryzen 3. Nesil ve 16 GB güncellemesi yaparsınız.

Zaten en düşük sınır olarak 8 olacak. 3 sene gider diye düşünüyorum. Yeni çıkacak oyunlar da bu sınır olacak lakin keşke hem APU hem 8 GB almasaydınız. 3 Sene sonra Ryzen 3. Nesil ve 16 GB güncellemesi yaparsınız.
Bugün ki dolar kurunda ekran kartlı bi sistem toplanmıyor malesef.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı