R5 2400G RX 560 sistem performansı nasıldır?

O sistemi incelemedim. O arkadaşın kanalını samimi bulmuyorum keza insanları bazı konularda yanlış bilgilendirdiğini belirttiğim mesajlarımı güzel bir itina ile silmiştir kendisi.
Ancak belirttiğiniz sistem istediğiniz oyunları normalde açar.
Edit:
Şimdi sistemi inceledim. Kişisel görüşlerim;
A320 anakart artık güncelliğini fazlasıyla yitirdi. B350 çip set bu işlemciler için giriş seviyesi olarak kabul edilmeli.
Arkadaşın önerdiği RAM frekansı bütçeye uyması açısından önerilse de yine de Ryzen kullanıcısı olarak ben önermiyorum. Ryzen işlemciler 2933 - 2966 MHz frekansında çok başarılı çalışmakta.
Mekanik disk maalesef ülkemizde halen bir zorunluluk keza doların ütopik artışı ile SSD almak güçleşti. Ancak bütçe dahilinde mümkün mertebe SSD kullanılmalı. Windows 10 bile SSD'ye göre tasarlanmış bir işletim sistemidir. Bunu göz önünde bulundurun.
Güç kaynağını tanımıyorum, geçmişte Thermaltake kullandım, 10 sene sorunsuz çalıştı. Bir yorum yapamayacağım.

Size eğer bütçenize uyarsa aşağıdaki gibi bir sistem önereceğim.

B350 anakart
Ryzen 2600 işlemci ( bütçeye sığmaz ise 1600 de olabilir)
RX 570 4GB ekran kartı
2x8 GB DDR4 3000 MHz Dual RAM kiti
FSP 500 ya da 600 Watt 80+ PSU
İstediğiniz, hava sirkülasyonu başarılı bir kasa
Eğer çok fazla oyun oynamayacaksanız da 240 GB SSD yeterli olacaktır.

Oyunlardaki optimizasyon ve internet sorunları göz ardı edildiğinde CS GO oyununda 200 FPS değerlerini zorlayacağınız, PUBG oyununda da 60 FPS nin altını pek görmeyeceğiniz bir sistem olur.
Bu benim dediğim sis
Sizin yapmak istediğiniz eklemeler de keza o fiyatı aşıyor zaten :)
Örnek olarak aşağıdaki sistemi topladım size. v2,5 den çok daha güçlü ve işlevseldir. RAM 1 adet yazdım şimdilik, 2.'yi yazmanızı mutlaka öneririm ama 4500 seviyesine çıkmanız lazım.
Bununla beraber parçaları kampanya kovalayarak farklı yerlerden daha da ucuza getirmeniz de mümkün.

Eğer bütçemi ilerleyen zamanda artırırım, işlem gücü yüksek olsun derseniz işlemciyi 2400G ile değiştirip, ekran kartı almazsınız. Onun yerine 2. RAM'i eklersiniz. Daha sonra ekran kartını alırsınız ancak yine de önerim bu şekilde olmayacaktır. Benim bilgisayarım CS GO oyununda 150 FPS değerini zorluyor ( Ekran kartını %10 kadar OC yapıyorum) PUBG denemedim ancak internette videoları mevcut, 60 FPS civarı onda da alıyorlar aynı sistemde.

Teşekkürler bunuda düşüneceğim bütçeyi zorlarsam benim dediğim sistem 3400 civarında dolar düşerse dediğiniz sisteme yönelebilirim

Eki Görüntüle 342604
O işlemciyi alıyorsan daha iyi ekran kartı al olmadı kendi grafik birimini kullan. Yok ben o ekran kartını kullanacağım diyorsan 2400G yerine daha hesaplı 200GE yeterli olur.
Bu ekran kartıda iyi ama ilerleyen senelerde başka bir ekran kartı takabilirim
Ryzen 5 yerine AMD Ryzen R3 2200G taksam nasıl olur ? Arada çok fark var mı çünkü size tanıttığım sistemden dışarı çıkamayacağım :(

Son düzenleme:
O ekran kartına 200GE de taksan 2200G de taksan taş çatlasa işlemci gücünden dolayı 5-10 FPS fark görürsün. 2200G alsan daha sonra 1070 taksan dar boğaz yapar. 2400G alsan belki 1070 kaldırır ama risk olacağından tavsiye etmem. 200GE ise sistemde hiç değişiklik yapmadan uzun süre kullanmak için yeterli.

O ekran kartına 200GE de taksan 2200G de taksan taş çatlasa işlemci gücünden dolayı 5-10 FPS fark görürsün. 2200G alsan daha sonra 1070 taksan dar boğaz yapar. 2400G alsan belki 1070 kaldırır ama risk olacağından tavsiye etmem. 200GE ise sistemde hiç değişiklik yapmadan uzun süre kullanmak için yeterli.
Ryzen 5 1070 ekledikten sonra dar Boğaz yapmıyor diye biliyorum peki Asus iyi mi sizce
O işlemciyi alıyorsan daha iyi ekran kartı al olmadı kendi grafik birimini kullan. Yok ben o ekran kartını kullanacağım diyorsan 2400G yerine daha hesaplı 200GE yeterli olur.
Ekran kartı almayıp 2x8 yapsam nasıl olur ??

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı