R5 2400G Valorant performansı nasıldır?

İşletim sistemi
Windows 10

Yunus mrk

Decapat
Daha fazla  
Sistemim Ryzen 5 2400G 8 GB RAM 240GB SSD APU sistem. Bu aralar ortalama 60 alıyorum. Bana düşük gibi geldi. Normal mi?

Bence düşük ram tek 8 ise o sıkıntıdır 4x2 ise daha çok performans alırsınız. Bende laptop var ve amd nin 3020e model işlemcisi var 2 çekirdek turbo ile 2.6ghz hızına sahip çok düşük ve içinde vega 3 bulunduruyor. 512mb vram 4gb ram ile bende 60 ila 90 arası fps alıyorum. Ryzen 5 2400g işlemcinizin daha fazla performans vermesi gerekiyor. Sebep nedir bilmiyorum ama 60 fps sizin için normal değil vega 3 ile vega 11 performansı aynı olamaz.

Bence düşük RAM tek 8 ise o sıkıntıdır 4x2 ise daha çok performans alırsınız. Bende laptop var ve AMD'nin 3020e model işlemcisi var 2 çekirdek Turbo ile 2.6GHz hızına sahip çok düşük ve içinde Vega 3 bulunduruyor. 512MB VRAM 4 GB RAM ile bende 60 ila 90 arası FPS alıyorum. Ryzen 5 2400G işlemcinizin daha fazla performans vermesi gerekiyor. Sebep nedir bilmiyorum ama 60 FPS sizin için normal değil Vega 3 ile Vega 11 performansı aynı olamaz.

Ne yapmalıyım?

Ne yapmalıyım?
8GB ram alabilirsiniz çift kanal çalışır daha çok fps alırsınız. Youtube'dan video izleyerek bilgisayarınızı performans odaklı yapabilirsiniz çünkü şuan aldığınız fps bence o sisteme göre çok düşük , ikinci 8gb ram alamazsanız da 4x2 yapabilirsiniz apu sistemlerde çift kanal ram'ler daha çok performans sağlıyor.

Geri
Yukarı