R5 2500X sisteme ekran kartı önerisi

Coil whine çoğu kartlarda vardır ve bir problem yaratmaz sadece oyunun ana menüsünde bazen yükleme ekranında çok grafik harcamayan bölümlerinde yani çok FPS aldığınız yerlerde hafif tiz bir ses duyarsınız o coil whine dır. Soğutması hakkında yorum yapamayacağım YouTube'da model aratıp aşağı yukarı bir fikir edinebilirsiniz ancak kasa hava sirkülasyonu bu konuda çok önemli rol oynar.

Coil whine çoğu kartlarda vardır ve bir problem yaratmaz sadece oyunun ana menüsünde bazen yükleme ekranında çok grafik harcamayan bölümlerinde yani çok FPS aldığınız yerlerde hafif tiz bir ses duyarsınız o coil whine dır. Soğutması hakkında yorum yapamayacağım YouTube'da model aratıp aşağı yukarı bir fikir edinebilirsiniz ancak kasa hava sirkülasyonu bu konuda çok önemli rol oynar.
Oyunları 1080p ve 60 FPS oynayacağım yine de Coil Whine sorunu yaşar mıyım? araştırmalarıma göre 2k ve üzeri çözünürlükte 100 FPS'yi bulunca ses yapmaya başladığını yazanlar olmuş.

Coil whine sorunu sürekli devam eden bir şey değil diye biliyorum bende sadece oyunun ana menüsünde oluyor ve oyuna girince düzeliyor ve bu her oyunda olmuyor.

Coil whine sorunu sürekli devam eden bir şey değil diye biliyorum bende sadece oyunun ana menüsünde oluyor ve oyuna girince düzeliyor ve bu her oyunda olmuyor.
Evet oyunu duraklatınca veya farklı pencereye geçince sesinin azaldığını söyleyenler olmuş. RX570 kartımdaki ses başlarda azdı şimdi fazla ses yapmaya başladı Ventus için de öyle olur mu diye düşündürüyor.

Ventus olanı çoktan almış olacaktım da soğutması diğerine göre düşük diyorlar bir de coil whine sorunu yaşayanlar olmuş o yüzden kararsız kaldım.

FPS önemli de soğutma kısmı daha önemli benim için çünkü RX570 kartım ısındığında ciddi ses yapıyor.

Ventus versiyonuda sizi üzmezde Gaming almaya imkaniniz yetiyorsa aliniz hem soğutma hem de performans olarak daha iyidir.

Geri
Yukarı