R5 2500X sisteme işletim sistemi önerisi

Hocam yazılımcı değilsiniz bir şey değilsiniz roblox oynamak için hackintosh falan mı yapacaksınız Allah aşkına? Son kullanıcı için Pc’de en uygun işletim sistemi Windows’tur.
Çok merak ediyorum şuan ne istediğini arkadaşın. Windows isteseydim konu açmazdım cümlesi aşırı enteresan.

Aslında oyun yapan şirketlet Linux’u desteklemiyor demek daha doğru. Wine/Proton ile bir çok oyun çalıştırılabiliyor. Tabi LoL ve Roblox hakkında bi bilgim yok ama en son LoL çalışıyordu sanki?

Lol eskiden çalışıyordu. Riot'un Anti cheat'den sonra çalışmaz oldu kerata. Roblox ise çalıştırılıyor ek araçlarla.

Arada LoL ve Roblox oynuyorum genelde Discord, Instagram, YouTube gibi platformlarda takılıyorum. LoL ve Roblox oyunlarında fazla FPS düşmesi yaşatmayacak sade ve şık bir işletim sistemi önerebilir misiniz?

Sistem:
AMD Ryzen 5 2500X 3.6GHz
16 GB RAM.
Radeon RX 570 series.

Windowd 10'un hafifletilmiş hali ReviOS10 ve AtlasOS'a bakabilirsiniz.

Onun haricinde herhangi bir Linux dağıtımında Lutris ile LoL ve waydroid ile de Roblox oynayabilirsiniz.

Başlangıç için Linux Mint güzel bir tercih olur. Eğer farklılık isterseniz Pop!_OS dağıtımına da bakabilirsiniz.

Roblox açılır fakat LoL desteği kesti diye biliyorum.

Tam tersi. AC mevzusu yüzünden Wine ile Roblox desteği kesildi ama waydroid ile kurup oynayan oyuncular var.

Windowd 10'un hafifletilmiş hali ReviOS10 ve AtlasOS'a bakabilirsiniz.

Onun haricinde herhangi bir Linux dağıtımında Lutris ile LoL ve waydroid ile de Roblox oynayabilirsiniz.

Başlangıç için Linux Mint güzel bir tercih olur. Eğer farklılık isterseniz Pop!_OS dağıtımına da bakabilirsiniz.

Tam tersi. AC mevzusu yüzünden Wine ile Roblox desteği kesildi ama waydroid ile kurup oynayan oyuncular var.

Lol'un şu an oynandığından emin misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı