R5 2500X ve RX 570 sistemde anlık FPS düşmeleri

Benzs

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı yeni aldım sıkıntısı yoktu ama yeni gelen Windows güncellemesini yaptığımda droplar girmeye başladı mesela uygulama açtığımda, Valorant oynarken. Öyle uzun droplar değil ama gene can sıkıyor.
ASUS STRIX RX570 4 GB.
Ryzen 5 2500X.
Corsair 8 GB 3000MHz RAM.
Adata 240GB SSD'su650.
Sanırsam Seagate 500GB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının güç girişini kontrol edebilirsin, arkadaşımım kablosu tam takamadığı için FPS droplar ve crashlerden az çekmedi :D Daha geçen tozunu temizlerken farketti.

Bende ikisi de oldu.
Birincisisi HDD'den SSD'ye geçirerek çözdüm oyunu 1-2 saniyelik drop oluyordu, çözüldü.

CS'de anlık droplar oluyordu. RX 570 var bende. Radeon ayarlarını elledim düzeldi.

Drop sandığın olay ping olabilir. Ya da v-Sync açabilirsiniz faydası olur.

Ping olmasının imkanı yok bildiğimiz drop.

Bende de aynı sorun vardı.
Nasıl bir drop 1-2 saniyelik mi yoksa anlık göz yorucu şekilde mi?

Normal uygulama açarken evet sürekli olmuyor ama oyundayken kesik kesik drop, bazen ise uzun sürüyor.

Bende ikisi de oldu.
Birincisi HDD'den SSD'ye geçirerek çözdüm oyunu 1-2 saniyelik drop oluyordu, çözüldü.

CS'de anlık droplar oluyordu. RX 570 var bende. Radeon ayarlarını elledim düzeldi.

CS'de olmuyor hep Valorant'da ama işte Windows'da drop yiyor. Ona takıldım.

Ekran kartının güç girişini kontrol edebilirsin, arkadaşımım kablosu tam takamadığı için FPS droplar ve crashlerden az çekmedi :D daha geçen tozunu temizlerken fark etti.

Kontrol ettim sıknıtı yok :D.

Droptan kastınız Windows 10 ana ekranda da var ise arada ekranın video donması gibi kalması, SSD veya Harddiskiniz'den kaynaklanıyor olabilir. Özellikle Adata SSD'lerin bazılarında kronik sorun var. Garanti Kapsamında değişim yapıyorlar diye biliyorum.

veya Harddiskiniz'den kaynaklanıyor olabilir. Özellikle Adata SSD'lerin bazılarında kronik sorun var. Garanti Kapsamında değişim yapıyorlar diye biliyorum.
Droptan kastınız Windows 10 ana ekranda da var ise arada ekranın video donması gibi kalması, SSD veya Harddiskiniz'den kaynaklanıyor olabilir. Özellikle Adata SSD'lerin bazılarında kronik sorun var. Garanti Kapsamında değişim yapıyorlar diye biliyorum.
Baktım bu modeline bir sıkıntı gözükmüyor
n kartının güç girişini kontrol edebilirsin, arkadaşımım kablosu tam takamadığı için FPS droplar ve crashlerden az çekmedi :D Daha geçen tozunu temizlerken farket

crystaldiskmark testi yaptım bir sıkıntı yok gözüküyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı