Çözüldü R5 2600 1060 sistem oyunlarda darboğaz yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BallowhouN

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün kendime işlemci aldım Ryzen 3 1200 kullanıyordum ve darboğaz yapıyordu araştırarak yeni işlemci aldım Ryzen 5 2600 ama hala darboğaz gözüküyor. PUBG, The Finals tarzı FPS oyunlarında işlemci %100 kullanımda gözüküyor. bir türlü anlamadım maksimum ve minimum ayarlarda da denedim çok bir FPS fark etmiyor.

16 GB RAM 3000 MHz çift slot.
GTX 1060.
Ryzen 5 2600.
A320M ASRock anakart.
TR2 550W PSU.
(Güncel sistemim bu şekilde)
Oyun performansı da bu şekilde yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2024-01-09_174134374.png
    resim_2024-01-09_174134374.png
    2,6 MB · Görüntüleme: 33
  • Screenshot 2024-01-09 173447.png
    Screenshot 2024-01-09 173447.png
    3 MB · Görüntüleme: 36
Çözüm
Yani ben anlamadım bu olayı termal macunu yeni sürdüm BIOS'u güncelledim ekran kartı driverlarını güncelledim her şey tamam son çözüm olarak bigisayarı formatlayacağım o da olmazsa PC'yi kıracağım :D yapacak başka bir yol yok delirmek üzereyim artık.

Orijinal ISO ile temiz kurulum yapın bakalım :)
Editlenmiş sürümlerde bazı yükleyiciler, paketler devre dışı bırakılabiliyor, sistem daha hızlı çalışsın gereksiz yükten kurtulsun diye, ama işte bazı bileşenler çıktığında bu sefer oyun oynayacaklar için FPS düşüşleri meydana gelebiliyor, böyle olma ihtimali var, ya da dediğim gibi belki ellenmemiş ISO yüklüdür ama driverlarda bir sorun vardır veya oyun sürücülerinde eksiklik vardır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Editlenmiş sürümlerde bazı yükleyiciler, paketler devre dışı bırakılabiliyor, sistem daha hızlı çalışsın gereksiz yükten kurtulsun diye, ama işte bazı bileşenler çıktığında bu sefer oyun oynayacaklar için FPS düşüşleri meydana gelebiliyor, böyle olma ihtimali var, ya da dediğim gibi belki ellenmemiş ISO yüklüdür ama driverlarda bir sorun vardır veya oyun sürücülerinde eksiklik vardır.

Yani ben anlamadım bu olayı termal macunu yeni sürdüm BIOS'u güncelledim ekran kartı driverlarını güncelledim her şey tamam son çözüm olarak bigisayarı formatlayacağım o da olmazsa PC'yi kıracağım :D yapacak başka bir yol yok delirmek üzereyim artık.

Orijinal ISO ile temiz kurulum yapın bakalım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı