R5 2600 + 2060 vs R5 2600X + 2070

Bütçe
7000

broklyn3741

Centipat
1. sistem:

sinerji.jpg

2. Sistem:

Arkadaşlar bu iki sistem arasında yaklaşık 700 TL fark var. 2. sistem için bütçemi zorlamama değer mi? Yada bu sistemlerdeki parçaların size göre sorunlu olanı var mı? Muhtemelen 2 gün içinde ikisinden birini alacağım, bu yüzden tavsiyeleriniz benim için çok önemli.

Arkadaşlar birde monitör olarak aşağıdaki monitörü almayı düşünüyorum, sizce alınır mı?

1. sistem:

Eki Görüntüle 503921

2. Sistem:

Arkadaşlar bu iki sistem arasında yaklaşık 700 TL fark var. 2. sistem için bütçemi zorlamama değer mi? Yada bu sistemlerdeki parçaların size göre sorunlu olanı var mı? Muhtemelen 2 gün içinde ikisinden birini alacağım, bu yüzden tavsiyeleriniz benim için çok önemli.

Arkadaşlar birde monitör olarak aşağıdaki monitörü almayı düşünüyorum, sizce alınır mı?
1080p - oyun için satın alacaksanız birinci sistem yeterli olacaktır.

1. sistem:

Eki Görüntüle 503921

2. Sistem:

R5 2600 kullanan biri olarak R5 2600/X modellerini pek sevmiyorum. Bence RTX 2070 olan sistemin işlemcisini 100TL farkla R7 2700X yapıp onu alın. Marka ve kalite olarak pahalı sistem biraz daha iyi. Bileşen olarak ise çok daha iyi.

Verebiliyorsanız 6100TL ile dediğim gibi alın. Değer.

Son düzenleme:
Bütçe verirseniz daha iyi bir sistem toplayabiliriz 🙂
144 hz curved monitör dahil toplam 7200 TL bütçe ayırabilirim
R5 2600 kullanan biri olarak R5 2600/X modellerini pek sevmiyorum. Bence RTX 2070 olan sistemin işlemcisini 100TL farkla R7 2700X yapıp onu alın. Marka ve kalite olarak pahalı sistem biraz daha iyi. Bileşen olarak ise çok daha iyi.

Verebiliyorsanız 6100TL ile dediğim gibi alın. Değer.
Dediğiniz işlemcide kutusuz tray fan yazıyor. Kutulu ile kutusuz arasındaki farkı tam olarak bilmediğim için o yüzden ona yönelmedim. Bu konularda pek bilgim yoktur. Daha iyi bir işlemciyse onu seçebilirim.

Son düzenleme:
R5 3500
Msi B-450M Pro Max
GSKILL FLare X (2x8GB) 3200Mhz
Ekran kartı olarak 1660 Tİ vs Rtx2060 olabilir alıcağınız monitör 2K olmadığı için rtx2060 almanıza gerek yok bi düşünün ona göre tam sistem toplayalım

144 hz curved monitör dahil toplam 7200 TL bütçe ayırabilirim

Dediğiniz işlemcide kutusuz tray fan yazıyor. Kutulu ile kutusuz arasındaki farkı tam olarak bilmediğim için o yüzden ona yönelmedim. Bu konularda pek bilgim yoktur. Daha iyi bir işlemciyse onu seçebilirim.
Adı üstünde tek farkı biri kutulu biri kutusuz 😀 Garanti ve soğutucu konusunda bir fark yok. İşlemci olarak zaten 2700X çok daha iyi ve çok daha iyi bir stok soğutucu (Prism) var. Onu seç.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı