R5 2600 3.6 GHz'i geçmiyor

mrcircusshot

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, Ryzen 5 2600 işlemcisine sahibim. İşlemci hiçbir şekilde AIDA 64, Cinebench, testlerinde 3.6 GHz'i geçmiyor.

Anakart: MSI B450 M-A Pro Max
İşlemci: Ryzen 5 2600
İşlemci Soğutucu: Snowman M200 Kule Tipi Soğutucu
Termal Macun: Xigmatek PTI- G3606
RAM: G.Skill Ripjaws 8x2 2933MHz

BIOS: GÜNCEL
XMP: Profil 2

İşlemcim Cinebench R testinde Max 78 derece oluyor.
AIDA testinde ise sıcaklık çok dalgalanıyor 65-85 arasında.

Cool N Quiet kapalı, PBO açık.

Neredeyse Türkçe ve yabancı olmak üzere bütün forumları araştırdım. Herhangi bir çözüm bulamadım. @Recep Baltaş Abi bilginiz varsa göz atarsanız sevinirim. Sevgili dostlar hepinizin yardımlarını bekliyorum.

PBO açıp öyle bakın. Ayrıca windows güç planı seçim ekranında "Yüksek performans" seçili mi?
Yüksek performans seçiliydi, gerekli bütün testleri yaptım gerek PBO açık gerek CPB kapalı açık fakat 3.6' yı geçmedi. Ben de PBO ve CPB kapatıp manuel olarak 3.9 Ghz ye 1.2 volt ile sabitledim. Prime 95, Cinebench ve Aida 64 testlerinde 75 dereceyi geçmedi. boşta 36-37 derece. Şuan için çözümü bu şekilde overclock yapmakta buldum.

Yüksek performans seçiliydi, gerekli bütün testleri yaptım gerek PBO açık gerek CPB kapalı açık fakat 3.6' yı geçmedi. Ben de PBO ve CPB kapatıp manuel olarak 3.9 Ghz ye 1.2 volt ile sabitledim. Prime 95, Cinebench ve Aida 64 testlerinde 75 dereceyi geçmedi. boşta 36-37 derece. Şuan için çözümü bu şekilde overclock yapmakta buldum.
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın bu şekilde. (=

Yeni konular

Geri
Yukarı