R5 2600 3.9 GHz'e overclock yapılmalı mı?

towboatery

Kilopat
Makaleler
3
Cooler Master Masterliquid 120 V2 sıvı soğutmaya, ASUS B350M-K anakarta ve FSP Hydro 600W 80+ PSU'ya sahibim. İşlemcim Turbo modda 3.9 GHz oluyor diye biliyorum. Sizce bu işlemciyi 3.9 GHz ile çalıştırmalı mıyım yoksa her şeyi normal olarak mı kullanayım? 4 GHz denedim fakat Cinebench testinde hep ekran gidiyor. Stabil voltajı ne kadar arttırırsam arttırayım bulamıyorum.

Yerinde olsam yapmam. Zaten bu haliyle bile iyi diyebilirim.

Yapmaman için bir neden yok. Ben o işlemcinin orjinalinin bozulmasına karşıyım, zaten bu haliyle de çok güzel bir işlemci.
Hocam anlıyorum fakat ben sebeplerini merak ediyorum. Neden overclock yapılmasını doğru bulmuyorsunuz? Stabilite gibi nedenlerden dolayı mı?

Hocam anlıyorum fakat ben sebeplerini merak ediyorum. Neden overclock yapılmasını doğru bulmuyorsunuz? Stabilite gibi nedenlerden dolayı mı?

Hocam dediğim gibi, bir nedeni yok. Yapsanız performans açısından daha bile iyi olur ki zaten adı üstünde overclock. Ben her şeyin orijinalini seven biri olduğum için söyledim.

Hocam güzel bir soğutucu var ise düşük voltaj ile daha yüksek hızlara çıkabiliyorsunuz. OC işlemciyi düzgün soğuttuğunuz sürece zararsızdır.

Ben de düşünüyordum fakat vazgeçtim. R5 2600 çok sağlam bir OC performansına sahip değil. Ömründen azalan zamana değmeyen bir performans artışı oluyor. Maximum 3-5 FPS oynayacak.

Harfi harfine katılıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…