R5 2600 3.9 GHz'e overclock yapılmalı mı?

towboatery

Kilopat
Makaleler
3
Cooler Master Masterliquid 120 V2 sıvı soğutmaya, ASUS B350M-K anakarta ve FSP Hydro 600W 80+ PSU'ya sahibim. İşlemcim Turbo modda 3.9 GHz oluyor diye biliyorum. Sizce bu işlemciyi 3.9 GHz ile çalıştırmalı mıyım yoksa her şeyi normal olarak mı kullanayım? 4 GHz denedim fakat Cinebench testinde hep ekran gidiyor. Stabil voltajı ne kadar arttırırsam arttırayım bulamıyorum.

Cooler Master Masterliquid 120 V2 sıvı soğutmaya, ASUS B350M-K anakarta ve FSP Hydro 600W 80+ PSU'ya sahibim. İşlemcim Turbo modda 3.9 GHz oluyor diye biliyorum. Sizce bu işlemciyi 3.9 GHz ile çalıştırmalı mıyım yoksa her şeyi normal olarak mı kullanayım? 4 GHz denedim fakat Cinebench testinde hep ekran gidiyor. Stabil voltajı ne kadar arttırırsam arttırayım bulamıyorum.
Yerinde olsam yapmam. Zaten bu haliyle bile iyi diyebilirim.

Hocam anlıyorum fakat ben sebeplerini merak ediyorum. Neden overclock yapılmasını doğru bulmuyorsunuz? Stabilite gibi nedenlerden dolayı mı?

Hocam dediğim gibi, bir nedeni yok. Yapsanız performans açısından daha bile iyi olur ki zaten adı üstünde overclock. Ben her şeyin orijinalini seven biri olduğum için söyledim.

Sistemi oyun oynamak için kullanıyorsan uğraşmana değmez elindeki kartı stok hızında gayet rahat çalıştırır r5 2600 o kadar uğraş sonucu 3 4 fps oynar diye düşünüyorum ve bence gereksiz
ama iş için kullanıyorsan evet yapmalısın
Harfi harfine katılıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı