R5 2600 79 derece normal mi?

Ben de önü mesh yapılı olmayan aerocool rift modelini kullanıyorum stok fan ile ama %100 kullanımda 5 6 saatlik gta V oynanışının ardından 65 70 arası sabit kalıyor. Muhtemelen fanı tam oturtmamış olabilirsiniz araya hava girerse ısınır. Ya da uzun süredir kullanıyorsanız termal macun yenileyebilirsiniz. Kasanın içine kaç fan takılı

Normal değil. 3600 işlemcim Core Performance Boost kapalıyken 60 dereceyi geçmiyor. Bir sıkıntı var. Termal macun yenileyin, soğutucunun vidalarını fazla abartmadan sıkın.

Ben de önü mesh yapılı olmayan Aerocool Rift modelini kullanıyorum stok fan ile ama %100 kullanımda 5 6 saatlik GTA V oynanışının ardından 65 70 arası sabit kalıyor. Muhtemelen fanı tam oturtmamış olabilirsiniz araya hava girerse ısınır. Ya da uzun süredir kullanıyorsanız termal macun yenileyebilirsiniz. Kasanın içine kaç fan takılı.

Kasanın içinde toplam 4 fan var biri egzoz diğerleri normal ön fan. Kasayı yaklaşık 8 9 aydır kullanıyorum. Bir de zaten işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum R5 3600 almayı düşünüyorum onda da böyle sıcaklık sorunu olur mu zaten aldıgım zaman yanına sıvı sogutmada alacagım.

Sıvı soğutmaya gerek yok bence doğru düzgün bir mesh kasa ile güzel bir hava soğutma , işlemciyi 60-65 ' e çekebilir.

Sıvı soğutmaya gerek yok bence doğru düzgün bir mesh kasa ile güzel bir hava soğutma, işlemciyi 60-65'e çekebilir.

Peki bir şey sormak istiyorum. BIOS'da işlemci sıcaklıgı 45 gösterirken Windows açılır açılmaz MSI Afterburner'e girdiğimde 55 gösteriyor ikisinden birinin yanlış gösterme ihtimalı var mıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı