R5 2600 GTX 1650S vs i5 9400F GTX 1650S

Hangi sistemi tercih etmeliyim?

• 1.sistem

Oy: 10 90,9%
  • 2.sistem

Oy: 1 9,1%

• Oy verenlerin toplamı
    11
Kasa, PSU, anakart ve ekran kartı soğutması olarak ilk sistem daha iyi. İşlemciler de rakip modeller. Yani pek fark olmaz.

Ben 1. sistem diyorum. Sadece alırken yanına 120GB bir SSD de alırsanız iyi olur. HDD ile sistem çekilmez :D

Kasa, PSU, anakart ve ekran kartı soğutması olarak ilk sistem daha iyi. İşlemciler de rakip modeller. Yani pek fark olmaz.

Ben 1. sistem diyorum. Sadece alırken yanına 120GB bir SSD de alırsanız iyi olur. HDD ile sistem çekilmez :D.

Kalan para monitöre gidecek o yüzden sonra almayı planlıyorum. Öneriniz için teşekkür ederim.

2600 çok daha mantıklı. AMD sürekli olarak aynı pin yapısını kullanıyor. Bu sayede sürekli yeni anakart alma ihtiyacı daha da azalıyor. Üstelik en düşük fiyatlı anakartı dahil 3200 mhz ram destekleyebiliyor dolayısıyla intel gibi yüksek bütçeli anakartlara para vermek zorunda kalmıyorsunuz ve 350 liralık anakart ile bile 3000 mhz ram çalıştırabiliyorsunuz. Son olarak Ghz çekirdek ve threat sayısında da amd oldukça iyi. Bununla birlikte güç tüketimi az ve soğutmaları da oldukça iyi. Ben ryzen 5 2600 stok fan ile birlikte kullanıyorum. Henüz kasamda 1 tane ana fan haricinde fan olmasa da boşta 40 civarlarında yük altında ise 65 i geçmeden çalıştırabiliyorum.

Geri
Yukarı