R5 2600 GTX1650 Oyunlarda düşük GPU, yüksek CPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 11

Yusufkaan1029

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
A320M-S2H
Bunun çözümünü bulamadım. Neden böyle olur bir fikri olan var mı?
Yani virüs yok bilgisayarda en azından Kaspersky'de yok gözüküyor ama bu oyunlar olmasa da bir iki korsan oyun var.
Sistem özellikleri.
•GTX1650 Super
•Ryzen 5 2600.
•8GB RAM.

Ekran Görüntüsü (24).png

Ekran Görüntüsü (13).png

Ekran Görüntüsü (10).png

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (25).png
    Ekran Görüntüsü (25).png
    3,5 MB · Görüntüleme: 20
En büyük problem Single Channel RAM kullanmandan kaynaklanıyor. RAM'lerini 2x8 yaptığında en az %10-15 performans artışı alacaksın. CPU kullanımına gelirsek 6 çekirdeğin kullanımı göstermemişsin sadece ilk 3 çekirdeğin kullanımı var.

Çok klasik olacak ama o oynadığın oyunların hiçbiri için 8 GB RAM yeterli değil yetersiz RAM ekran kartının daha az kullanılmasına neden oluyor. En azından kendi tecrübelerim bu yönde oldu.

Evet ama daha önce Forza oynarken GPU genelde 99/100 kullanıyordu ayrıca Minecraft'ta bile kasma oluyor şu an.

En büyük problem Single channel RAM kullanmandan kaynaklanıyor. RAM'lerini 2x8 yaptığında en az %10-15 performans artışı alacaksın. CPU kullanımına gelirsek 6 çekirdeğin kullanımı göstermemişsin sadece ilk 3 çekirdeğin kullanımı var.
İyi birazdan ayarlayıp atarım onlarıda.
Çok klasik olacak ama o oynadığın oyunların hiçbiri için 8 GB RAM yeterli değil yetersiz RAM ekran kartının daha az kullanılmasına neden oluyor. En azından kendi tecrübelerim bu yönde oldu.

En büyük problem Single Channel RAM kullanmandan kaynaklanıyor. RAM'lerini 2x8 yaptığında en az %10-15 performans artışı alacaksın. CPU kullanımına gelirsek 6 çekirdeğin kullanımı göstermemişsin sadece ilk 3 çekirdeğin kullanımı var.
Ekran Görüntüsü (27).png

Son düzenleme:
Hocam peki Minecraft ETS gibi RAM'in yeterli olduğu oyunlarda bile durum böyle hani RAM'dan başka sorun var mıdır? Yani bir RAM takviyesi yapacağım ama korsan kullandım sağlam bir virus yemisimdir diye korkuyorum açıkçası.

Eğer korsan kullanımından önce bir sorununuz yoksa bir virüs taraması yaptırırsanız daha iyi olur tabii. Eğer denemediyseniz müsait bir zamanınızda format atmayı deneyebilir veya uğraşmak istemiyorsanız en azından ekran kartı driver tamamen kaldırıp temiz kurulum ile kurmanız belki bazı belli başlı problemlerinizi çözebilir.

Geri
Yukarı