R5 2600 için ekran kartı önerisi

Bütçe
5000-6000

Tolgagnl

Hectopat
Merhaba sayın Technopat ailesi;

Halihazirda kullanmakta olduğum RX570 4 GB kartımı değiştirmek istiyorum. Öyle Online oyun oynayan bir insan değilim. 1080 pikselde oyunlar oynuyorum. Kasma donma darboğaz yapmadan.
Oynamak için hangi kartı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
1660 super veya ti çok rahat yeterli olacaktır.Belirttiğiniz bütçe ile ikinci elde çok rahat 2060 alınabilir diye düşünüyorum.

Çok net darboğaz olur.

Bunu alabilirsin bundan yukarısı darboğaz yapar gibi. Fiyatı da iyiymiş iyi düşmüş aslında.

1080P'de çok darboğaz olur belki 6600 düşünebilir.

Darboğaz olur ama 2060 göre kat kat daha iyi bir ekran kartı oynadığı oyunlarda resolution scaling ayarını yüksek tutup GPU kullanımını arttırmaya yönelik hareketlerde bulunabilirse darboğazı azaltmak için.

Darboğaz olur ama 2060 göre kat kat daha iyi bir ekran kartı oynadığı oyunlarda resolution scaling ayarını yüksek tutup GPU kullanımını arttırmaya yönelik hareketlerde bulunabilirsin darboğazı azaltmak için.

Sonra da yeni bir işlemci.

Darboğaz olur ama 2060 göre kat kat daha iyi bir ekran kartı oynadığı oyunlarda resolution scaling ayarını yüksek tutup GPU kullanımını arttırmaya yönelik hareketlerde bulunabilirsin darboğazı azaltmak için.

2060'dan iyi evet ama oynadığı oyun zevkini dediğin şeyler de bozabilir drop sorunundan. Şahsi fikrim dediklerini yapıp ya 6600 alması ya da 2060 alıp darboğazsız oynaması.

Sonuçta monitör değişmediği sürece darboğaz devam eder.

2K kartıdır hocam 6600XT. Eğer ki ilerleyen zamanlarda 2K monitör veya işlemci değişikliği yapacaksanız dediği gibi 6600XT alabilirsiniz ama drop girmesinden kafayı yersiniz. Belki bir nebze oyunlardaki ayarları ultraya çekerek hafifletilebilir.

Geri
Yukarı