R5 2600 İşlemciniz Kaç Derecede Çalışıyor?

Murat006

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, R5 2600 kullanıcısıyım. Cooler Master E500L kasamda takılı. Ancak bana boşta sıcaklıkları yüksek geliyor. 48-50 derecede çalışıyor. Herhangi bir hız aşırtma işlemi yapmadım. Yükte testlerde 80 dereceyi görüyorum normalde 70-75 arasında. Ekran kartı tarafında ekran kartım GTX 1050 Tİ hız aşırtma ile kullanmama rağmen oyunlarda 61-62 dereceyi geçmiyor boşta 35-40 arasında duruyor. Yani hava sirkulasyonu sorunlu desem ekran kartı da yükselmeli. Bu işlemcilerin stok halde kaç derecede çalışıyor sizlerinde tecrübelerini öğrenmek istedim. Sizlerin işlemcileri kaç derecede çalışıyor?

Sıcaklık değerleriniz çok yüksek. Fanın tam oturduğundan emin olun.
Kasanın yeterli soğuk hava girişi ve sıcak hava tahliyesi olduğundan de emin olmalısınız. O işlemcinin boşta sıcaklık değerleri genelde oda sıcaklığının 3-5 derece üzeri olmakla beraber oyunlarda da 55 derece civarı çalışıyor. Stok fanla stres testinde alacağınız değer de 67-72 derece arası olur.

Sıcaklık değerleriniz çok yüksek. Fanın tam oturduğundan emin olun.
Kasanın yeterli soğuk hava girişi ve sıcak hava tahliyesi olduğundan de emin olmalısınız. O işlemcinin boşta sıcaklık değerleri genelde oda sıcaklığının 3-5 derece üzeri olmakla beraber oyunlarda da 55 derece civarı çalışıyor. Stok fanla stres testinde alacağınız değer de 67-72 derece arası olur.

Kurulumu kendim yaptım ve tam oturduğuna eminim ancak akşam tekrar kontrol edeceğim. 4.1 e OC denediğimde 83 dereceyi gördüm daha testin başlarında ve iptal ettim 4.0 GHZ'de dahi 80 üzerine çok çabuk çıktı ve testi iptal ettim.

Fan montajımda sorun yoksa ne yapabilirim başka. Daha yeni sayılır sistem garantiden önce kontrol etmem gereken herşeyi kontrol etmek istiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı