Çözüldü R5 2600X 105 derecede çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berat YAY

Hectopat
Daha fazla  
Fortnite gireyim dedim işlemci 105 derece gördü CPB kapatayım dedim CPB yok ki BIOS'da.

Dosya Ekleri

• IMG_20210825_150357.jpg
    IMG_20210825_150357.jpg
    185 KB · Görüntüleme: 67
Çözüm
Thermal Grizzly Kryonaut bakın.
Şimdi PC başına geçtim. BIOS'da Advanced sekmesinde AMD CBS diye bir kısım var oraya tıkladığınızda Core Performance Boost'da karşınıza çıkar. Hem bunu kapatırsanız hem de iyi bir termal macun sürerseniz sorununuz ortadan kalkar. Eğer stok fan kullanıyorsan kule tipi soğutucu da bakabilirsin. Tavsiyem ID Cooling SE 224XT olur. İçinde kendi macunuyla geliyor geliyor 10,5w/m-k ısı iletimine sahip.
Öncelikle dediğimi deneyin, sıcaklıklar düşmezse soğutucu montajında sorun olabilir ayrıca CPU fanının döndüğünden emin olun.
Ama düşerse sorun havalandırmadadır boşuna termal macun almazsınız yerine fan alır sorunu çözersiniz.
Core Performance Boost, Ai Tweaker sekmesinin altında bir yerlerde oluyordu iyi kontrol et.
Dediği gibi iyi bakın.

Öncelikle dediğimi deneyin, sıcaklıklar düşmezse soğutucu montajında sorun olabilir ayrıca CPU fanının döndüğünden emin olun.
Ama düşerse sorun havalandırmadadır boşuna termal macun almazsınız yerine fan alır sorunu çözersiniz.

Dediği gibi iyi bakın.
PC 4 yıldır elimde ve sadece bu bit kaç ay içinde olmaya başladı eğer kurulumda sorun olsaydı 4 yıldır böyle kalmazdı

Geri
Yukarı