R5 2600 işlemciye overclock yapılmalı mı?

Oğuzhan Akgül

Hectopat
RAM
16 GB Corsair Vengeance 2933 MHz
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
MSI B450m A Pro Max
İşlemci
Ryzen 5 2600
MSI b-450'a Pro Max anakart kullanıyorum, işlemcim R5 2600, ekran kartım RTX 2060 fakat ekran kartını tam beslemiyor gibi. işlemciye overclock yapmaya deger mi sıvı soğutucu alıp ya da işlemcimi R5 3600'e yükseltsem mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde stok durumuyla bile darboğaz yapmaması lazım. 2600, 2060 için çok başarılı bir işlemci.
Oyun içi kullanım değerlerinizi paylaşın.

Akşam eve geçince atayım dostum bu arada MSI Afterburner ile yapmam lazım değil mi bir de OBS de kayıt alırken FPS düşüşü yaşıyorum ama bütün ayarlar stabil OBS de yayın verirken sıkıntı olmaz ama kayıtta nedense düşüyor.
Aynı işlemci bende de var. OC konusunda iyi değil maalesef. O ekran kartına darboğaz yapacağı bir durum zor olur bence. Emin misiniz?

Oyun olarak performans genellikle iyi meselaa PUBG de kalabalık bir yere atlayınca atlar atlamaz bir 50 40 da kalıyor FPS sonra toparlıyor yani bazı yerlerde hani hissettiriyor.

Akşam eve geçince atayım dostum bu arada MSI Afterburner ile yapmam lazım değil mi bir de OBS de kayıt alırken FPS düşüşü yaşıyorum ama bütün ayarlar stabil OBS de yayın verirken sıkıntı olmaz ama kayıtta nedense düşüyor.

Oyun olarak performans genellikle iyi meselaa PUBG de kalabalık bir yere atlayınca atlar atlamaz bir 50 40 da kalıyor FPS sonra toparlıyor yani bazı yerlerde hani hissettiriyor.
Kayıt da alacaksanız, işlemciye ağırlık bindiren uygulamalarda her türlü FPS düşüşü yaşarsınız. Genellikle kullanıcılar bu tarz uygulamalarda kayıt ve stream işlerini ikinci bir PC üzerinden yapıyor.
Siz normal kullanım ve OBS'li kullanımın ekran görüntülerini oluşturun.
Oyunun kurulu olduğu disk önemli.
Kalabalık noktalarda sunucu kalitesi de önemli.
Öncelikle çevrimdışı uygulamalarda da bu testleri yapmanızı öneririm.
Sıcaklık, kullanım gibi bilgileri paylaşmanız için de Afterburner kullanabilirsiniz.

Kayıt da alacaksanız, işlemciye ağırlık bindiren uygulamalarda her türlü FPS düşüşü yaşarsınız. Genellikle kullanıcılar bu tarz uygulamalarda kayıt ve stream işlerini ikinci bir PC üzerinden yapıyor.
Siz normal kullanım ve OBS'li kullanımın ekran görüntülerini oluşturun.
Oyunun kurulu olduğu disk önemli.
Kalabalık noktalarda sunucu kalitesi de önemli.
Öncelikle çevrimdışı uygulamalarda da bu testleri yapmanızı öneririm.
Sıcaklık, kullanım gibi bilgileri paylaşmanız için de Afterburner kullanabilirsiniz.

Oyun SanDisk M.2 SSD'ye kurulu 500 GB'lik ve yayın açma ile kayıtta daha farklı güç tüketimi oluyor değil mi yayın da daha stabilize oluyor herhalde.

Aşağıda bir inceleme videosu var. Dikkat ederseniz işlemci kullanımı %60'ı geçmiyor. Aynı sistemde farklı oyunlarda incelemişler. Stream yapanların eğer aynı PC üzerinden yapıyorlarsa genellikle çözünürlüğü düşürdüğünü sanıyorum.
İnternet bağlantınızı da düşünmelisiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Aşağıda bir inceleme videosu var. Dikkat ederseniz işlemci kullanımı %60'ı geçmiyor. Aynı sistemde farklı oyunlarda incelemişler. Stream yapanların eğer aynı PC üzerinden yapıyorlarsa genellikle çözünürlüğü düşürdüğünü sanıyorum.

Ben akşam testleri yapayım sanaa resiim atacağım bir de 900p almayı deniyeyim kayıt.

Akşam resim atıp deneyeceğim hocam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı