R5 2600 mavi ekran hatası

Enes 46

Hectopat
İyi akşamlar değerli Technopat kullanıcıları. R5 2600 ASUS Prime B450M-K 16 GB RAM WD Green 240GB M.2 SSD'li sıfır sistem topladım . Sstemi kurup sorunsuz bir şekilde Windows 10 attım sürücüleri yükledim 4-5 saat oynadıktan sonra mavi ekran geldi. Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı dedi sonra yeniden başlattı birkaç defa daha tekrarladı. Ben de sorun Windows'ta olabilir diye tekrardan format atmaya çalıştım ama format atılırken yine aynı ekran geldi ve yeniden başlatılıyor bunu farklı HDD'de denedim ama yine aynı durumla karşılaştım. Şu anda bilgisayarı açınca American Megatrends diye bir ekran geliyor ilk. Sizce sorunun kaynağı ne olabilir? Kafayı yedim dünden beri.
Not: Anakarta BIOS güncellemesi yapmadım anakartı Vatan'dan aldım BIOS güncellemesi için anakartı Vatan Bilgisayar'a götüreyim mi?
@Recep Baltaş Abi yardım eder misin lütfen?

1) MSI Afterburner kaldırın.

2)Ekran kartı sürücünüzü DDU ile silip WHQL sürüm driver yükleyin. DDU kullanım rehberi aşağıda.

3) BIOS güncelleyin. İndirme linki aşağıda.

Son düzenleme:
1) MSI Afterburner kaldırın.
Şuan hiçbir şekilde giremiyorum format atarken sistem dosyalarınızı hazırlanıyor yazıyor %46 civarında mavi ekran geliyor onunda kodu fn_lıst_corrupt onun midump dosyasını atamadım çünki windows kurulmuyor
EKRAN kartı driver ini dediğiniz gibi yapmıştım ama sonra yine mavi ekran aldım kodu memory management şuanda windows kurulurken hata veriyor onunda resmini aşağıda paylaşacağım
bilgisayarı içinde windows olmayan bir hdd ile açınca siyah ekranda beyaz yazılarla boot felan yazar ya enter a felan basınca aynı yazı çoğalır bende öyle olmuyor boş bir hdd ile açınca normalde f2 veya del e basınca biosa girer ama şimdi american megatrends diye bir ekran geliyor on ekranında resmini aşağıda paylaşacağım

Dosya Ekleri

• IMG_20200922_225627.jpg
    IMG_20200922_225627.jpg
    126,1 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20200922_224942.jpg
    IMG_20200922_224942.jpg
    155,7 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Bios ayarlarında her hangi bir değişiklik yaptınız mı? RAM tam modeli nedir?

Sadece ram ilk geldiğinde hızı 2333 dü onu recep Baltaş abinin videosunda izlediğim gibi 3000 yaptım
Aynı işlemci bende de var. Onu 2933 olarak değiştirin. 3000de mavi ekran veriyor.
2933 dememin sebebi işlemci en yüksek onu destekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı