R5 2600 OC nasıl yapılır?

Swolly

Decapat
İşlemcime overclock yaptığım zaman bazen bilgisayar açıldığı gibi siyah ekran oluyor klavye ve mouse ışıkları sönüyor ama kasa çalışıyor. Overclock oynama yaptığımda bu kez bilgisayar açıldıktan bir süre sonra dediğim olay oluyor bunun sebebi ne olabilir ya da önerebileceğiniz bir overclock ayarı var mıdır bu işlemci için? Sıvı soğutma kullanıyorum. Anakartım: MSI B450 MK V2 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:
"CPU Ratio" kısmına ulaşmak istediğin frekansı yaz. Voltajı ayarlamak için ise "CPU Core Voltage" ayarını kullan. Ben direk işlemciye 1.35V verip hedeflediğim frekansa çıkana kadar frekansı arttırıyorum OC yaparken. Yetersiz geldiğinde bu voltajı "+" tuşuyla arttırıp tekrar deniyorum. Yeterli olup olmadığını anlamak içinse Prime95 veya herhangi bir işlemci stres testi yapabilirsin. 1.4-1.45V değerini aşmanı önermem.

"CPU Ratio" kısmına ulaşmak istediğin frekansı yaz. Voltajı ayarlamak için ise "CPU Core Voltage" ayarını kullan. Ben direk işlemciye 1.35V verip hedeflediğim frekansa çıkana kadar frekansı arttırıyorum OC yaparken. Yetersiz geldiğinde bu voltajı "+" tuşuyla arttırıp tekrar deniyorum. Yeterli olup olmadığını anlamak içinse Prime95 veya herhangi bir işlemci stres testi yapabilirsin. 1.4-1.45V değerini aşmanı önermem.
Bu işlemci ile ideal ayarları nereden bulabilirim? Bazen bilgisayar açılırken bir anda gidiyor, bazen açıldıktan sonra şifreyi girdiğimde gidiyor, bazen açıldıktan bir süre sonra gidiyor o yüzden 4.05'den yukarı çıkaramıyorum, voltajlarla oynadım ama ayarı tutturamadım sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı