R5 2600 overclock değerleri

MachL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Yakın zamanda işlemcimi 5600X ile değiştirmeyi düşünüyordum lakin bir kaç maddi aksaklık yüzünden biraz ertelemem gerekti, bende stock olarak kullandığım işlemcimi kendi çapımda hız aşırtmaya karar verdim, şuan 3.9GHZ 1.3V'da kullanıyorum, sıcaklıklar ektedir.
Voltaj ve frekans önerilerinizi bekliyorum, 4.1 gibi seviyelere kadar devam etmeli miyim? İyi sosyaller.
NOT: Bilgisayarı üniversite okurken toplamıştım şuan sadece oyun için kullanıyorum, oynadığım oyunlar, CS GO, Valorant, BF5, Forza Horizon 4.
Soğutucu: Artic Freezer eSport 34 DUO
Termal macun: CoolerMaster MasterGel Pro

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 42
Yakın zamanda işlemcimi 5600X ile değiştirmeyi düşünüyordum lakin birkaç maddi aksaklık yüzünden biraz ertelemem gerekti, bende stock olarak kullandığım işlemcimi kendi çapımda hız aşırtmaya karar verdim, şu an 3.9GHz 1.3V'da kullanıyorum, sıcaklıklar ektedir.
Voltaj ve frekans önerilerinizi bekliyorum, 4.1 gibi seviyelere kadar devam etmeli miyim? İyi sosyaller.
Not: Bilgisayarı üniversite okurken toplamıştım şu an sadece oyun için kullanıyorum, oynadığım oyunlar, CS:GO, Valorant, BF5, Forza Horizon 4.

Eki Görüntüle 1149179

Hocam bildiğim kadarıyla Ryzen 5 2600 ve 3600 1600 gibi işlemcilerin üstü için farklı anakart gerekiyor.

Stress CPU değil de Stress FPU testi yapın.
Ek olarak 4.1GHz'de 1.3V tarzı bir değer deneyin, sonra da Stress FPU yapın, 5 dakika içinde mavi ekran yemezseniz ve sıcaklıklar 85 üstüne fırlamaz ise rahat rahat kullanabilirsiniz. Mavi ekran yerseniz eğer 4.05GHz deneyebilirsiniz, yavaş yavaş kısarsınız frekansı.

Stress CPU değil de Stress FPU testi yapın.
Ek olarak 4.1GHz'de 1.3V tarzı bir değer deneyin, sonra da Stress FPU yapın, 5 dakika içinde mavi ekran yemezseniz ve sıcaklıklar 85 üstüne fırlamaz ise rahat rahat kullanabilirsiniz. Mavi ekran yerseniz eğer 4.05GHz deneyebilirsiniz, yavaş yavaş kısarsınız frekansı.
Tamamdır, peki FPU testinin ne farkı var?
Başka bileşenleri de mi teste tabi tutuyor?

@405668 4.0GHZ 1.3V ile Stress FPU yaptım ilk dakikanın içerisinde 85 dereceleri gördü ama sabit kaldı, 3.9 1.25V ile Stress FPU testinde max 79 anlık 77 normal mi?
Fan ayarlarım silent modda.

Yeni konular

Geri
Yukarı