R5 2600 overclock

55superx

Megapat
Makaleler
2
Diğer konuma gelen tavsiyeler üzerine işlemcide Core Performance Boost kapatarak 1.1 voltaj ile 3.8 GHz yaptım. Fazlasında stok soğutucum sorun yaratıyor. CPU-Z ile stress testine soktum ve herhangi bir kapanma olmadı. Oyunlarda da bir sorun yok. Hem drop biraz da olsa azaldı hem işlemci daha serin çalışıyor. Sizce böyle kullanmak bir sorun yaratır mı? Bir de stress testi sırasında Afterburner programında anlık olarak böyle bir şey gördüm. İşlemci 65 dereceden 207 dereceye fırladı ve geri düştü. Sizce neden olabilir?

özel durum..PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç Prime 95 yapmadım ama CPU-Z testinde ve oyunlarda sorunsuzdu. Birkaç gün önce 1.15 voltaj ile 3.9 GHz denemiştim hala öyle duruyor. Bu haliyle ısı sorununu saymazsak Prime 95 testinden de geçiyor. Tabi sistem 80 derecede kapandığı için test en fazla 3 dakika açık kalabiliyor 😀

3 dakika dayanıyorsa hiç yoktan iyidir. 80 derecede neden sistem kapanıyor? Normalde 95'e kadar yolu var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı