R5 2600 Overclock

Ravenor

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba fotoğrafta görüldüğü gibi şu an CPU overclocklu galiba. Sistem 1 haftalık sayılır ve ben elimle overclock yapmadım ama yapılı duruyor ve bu ısıları çok yukarı çekiyor havalarda sıcak zaten güçlü bir işlemci overclocka gerek yok. Isıların düşmesi için vesayre bunu nasıl 3.40 GHZ ye geri çekerim? Hız şu an 3,69 GHZ gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 616161616.png
    616161616.png
    897 KB · Görüntüleme: 95
Sıvı soğutma alabilirsin bence.
Sharkoon TG4 nasıl, güzel mi? Memnun musun?
Ve her işlemci aynı kalitede olmayabilir. Silikon kalitesine bağlı. Aynı kalitede olması gerek ama şansa bağlı küçük miktarlarda fark olabilir.

Edit: Sıvı soğutmalar 300-350₺'den aşağı bulunmuyor sanırım. Alamazsın.
Noctua güzel diye duydum bir de.

Merhaba fotoğrafta görüldüğü gibi şu an CPU overclocklu galiba. Sistem 1 haftalık sayılır ve ben elimle overclock yapmadım ama yapılı duruyor ve bu ısıları çok yukarı çekiyor havalarda sıcak zaten güçlü bir işlemci overclocka gerek yok. Isıların düşmesi için vesayre bunu nasıl 3.40 GHZ ye geri çekerim? Hız şu an 3,69 GHZ gözüküyor.
Sıcaklık ve hız değerleri gayet normal. Herhangi bir overclock yok çünkü işlemci hızı 3.40 ile 3.90 arasında. Hatta aynı işlemci sahibi olarak hız için yavaş bile diyebilirim. Pubg'de 73 derece fazlasıyla iyi. Hızı daha fazla düşürüp işlemciye yazık etmeye gerek yok :)

Sıcaklık ve hız değerleri gayet normal. Herhangi bir overclock yok çünkü işlemci hızı 3.40 ile 3.90 arasında. Hatta aynı işlemci sahibi olarak hız için yavaş bile diyebilirim. Pubg'de 73 derece fazlasıyla iyi. Hızı daha fazla düşürüp işlemciye yazık etmeye gerek yok :)
3.9 a da çıkıyor fark ettim. Normal diyorsanız bayağı rahatlayacağım teşekkür ederim.
Üste AM4 yazıp altta yazmıyorlar. AM4 uyumlu. Video buradan da nasıl takıldığına bakabilirsin.
Teşekkür ederim inşallah takabilirim :D

Son düzenleme:
İyi de bunu ben de dedim :p
3.4 GHz base clock, 3.9 GHz'e turbo ile çıkabiliyor dedim.
Tamam işte bende fark ettim diyorum öyle olduğunu :D Normal diyorsunuz yani değerler? Çok garip bir olay var CPU yu stresse sokup 10 dakika beklettiğimda max değer 67 derece oluyor. Eğer oyuna girersem %50 60 kullanımlarda 75 77 dereceleri bile görüyorum. Soğutucu almadan olmayacak rahat olamayacağım gibi. Sizce bu durumun sebebi nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı