Çözüldü R5 2600 Oyun oynarken kapanma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BerkayDogan

Hectopat
Daha fazla  

Yukarıda yazdığım gibi bir sisteme sahibim fakat oyun oynarken bazen 5 dakika bazen ise 3 saatin ardından bilgisayarın ekranı kapanıyor yine de fanları dönmeye devam ediyor. En başlarda Witcher 3 oyununda yapmıyorken şu anda Witcher 3 oynarken dahi yapıyor (PUBG 10 dakikadan fazla oynayamıyorum) ve sorun sanki virüs gibi sürekli büyüyüp yayılıyor. Yakın zamanda bilgisayarı stres testine tabii tuttum fakat herhangi bir bileşende sorun gözükmedi. Konuyla ilgili desteğinizi bekliyorum aklınıza gelen en ufak çözüm önerisi bile çözüm olabilir teşekkürler.

Çözüm
Sorun yazılımsal çıktı. Sizin yazdığınız ayarları uyguladıktan sonra herhangi bir sorun yaşamadım. En çok şüphelenilen güç kaynağı sağlam çıktı. AMD'nin bu konuda yazılımını geliştirmesi gerektiği apaçık ortada. Konu kapatılabilir, ilgilenen herkese teşekkür ederim.
Rica ederim. Sorununuzun çözülmesine sevindim. İnşallah sorun yaşamadan kullanmaya devam edersiniz. Rapor sistemini kullanarak sorununuzun çözüldüğünü iletirseniz konu kapatılır.
Güç kaynagını tam modeli nedir?
Frisby kasanın kendi 650w 80+ güç kaynağını kullanıyorum.
Sanırım ekran kartından kaynaklı,rx 590 modeli aşırı ısınmadan kaynaklı olarak bu tür hatalar verebiliyor diye duymuştum.
Aynı sisteme sahip başka arkadaşlarımda var fakat bu sorun bir tek bende var hangi parçada sorun olduğunu bulsam garantiye göndereceğim fakat bulamıyorum.. 🙄

Sıcaklık değerleri nasıl? Kasanın önündeki hava alacak yerler çok az. Büyük ihtimalle sıcaklıktan dolayı kapanıyor.
Anlık olarak afterburnerdan takip ediyorum kart 70 civarlarında işlemci 60-70 civarı geziyor.
O PSU patlar, söylemedi demeyin.
Hocam frisby markasının diğer ürünlerinide kullanıyorum herhangi bi sorun yaşamadım ve 80+ görünce kasayla beraber almak istedim. Hatamı yaptım sizce ?

Anlık olarak afterburnerdan takip ediyorum kart 70 civarlarında işlemci 60-70 civarı geziyor.

Hocam frisby markasının diğer ürünlerinide kullanıyorum herhangi bi sorun yaşamadım ve 80+ görünce kasayla beraber almak istedim. Hatamı yaptım sizce ?
Diğer ürünler ile PSU bir mi dostum? 80+ olması kalitesini belirlemiyor, bu forum ne " SeXeN PıLaS " ürünler gördü elinde patlayan. Sistemi hazır aldıysan garantiye yolla, başka bir PSU ile dene.

PSU'yu değiştirin veya farklı bir PSU ile gözlem yapın. PSU'dan kaynaklı %99 ihtimal ile. Tecrübeyle sabit diyelibilirim.
Anladığım kadarıyla sizde bu şekil bir sorun yaşadınız. Peki kasadan sök tak yapmadan güç kaynağını test edebilir miyim acaba ? Açıkcası çevremde başka takabileceğim PSU bulunmuyor.
Diğer ürünler ile PSU bir mi dostum? 80+ olması kalitesini belirlemiyor, bu forum ne " sexen pılas " ürünler gördü elinde patlayan. Sistemi hazır aldıysan garantiye yolla, başka bir PSU ile dene.

Evet sistem İncehesap üzerinden hazır olarak alındı konuyla ilgili onlarada yazdım dönüş bekliyorum. En büyük sıkıntı ise sorunun hangi parçada olduğunu hâlâ bulamamam.

Anladığım kadarıyla sizde bu şekil bir sorun yaşadınız. Peki kasadan sök tak yapmadan güç kaynağını test edebilir miyim acaba ? Açıkcası çevremde başka takabileceğim PSU bulunmuyor.
Kullanılan bilgisayar çokluğundan dolayı sık sık karşılaştığımız bir sorun.

PSU Test etme kısmında ise basit bir kaç yöntem var ancak bunlar sizin işinizi görecek yöntemler değil.

Merhabalar. Aynı ekran kartını kullanıyorum ve aynı sorunu bende yaşamıştım. Arkadaşlar PSU demişler ve haklılar da aslında çünkü kullandığınız PSU modeli oldukça kötü fakat bu sıkıntı yazılımsal da olabilir. Bendeki yazılımsal sorundu. Kendimde nasıl çözdüğümü anlatayım. Radeon programından ayar yapacağınız için yapılan ayarların sıfırlanmaması adına görsele yüklediğim Windows ayarlarından hızlı başlatmayı aç (önerilen) kısmındaki tik işaretini kaldırıp kapatın. Şu an kullandığınız ekran kartı için olan sürümü DDU programı kullanarak kaldırıp 20.4.2 sürümü yükleyin. Sonra benim kullandığım Radeon ayarlarını deneyin. Güç limiti ayarı gözükmemiş herhalde. Orası da -5 olarak ayarlı.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı 3.PNG
    Ekran Alıntısı 3.PNG
    20,3 KB · Görüntüleme: 46
  • 15.PNG
    15.PNG
    68,2 KB · Görüntüleme: 42
  • 18.PNG
    18.PNG
    68,5 KB · Görüntüleme: 49

Yeni konular

Geri