R5 2600 Oyunda fazla insan görünce darboğaz oluyor

sofaly

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Oyunlarda insan görmüyorken GPU kullanımı 40-70 arasında, CPU kullanımı ise 25-30 civarında oluyor. Fakat insan görünce (RDR2'de şehirlere girmek veya GTAV'te dolanırken) işlemci kullanım 60 civarına çıkıyor. 1080P'de oynuyorum. Grafikler GTA V'te Full. RDR2 için optimize ayar.
2060 Super GP OC Ryzen 5 2600.
İnternetteki testlerde herhangi bir darboğaz yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada 2600 ile 2080 testinde 2080 %90 kullanımlarda. Orada 1440P fakat 2060 Super'den çok daha güçlü olduğu için benim 1080P'de kullanmamla aşağı yukarı dengeli olup bende de %90 kullanım civarlarında gezmesi gerekmez miydi?

Sürücüler güncel. DDU ile kaldırıp temiz kurulum yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne zamandır böyle hazır sistem aldıysanız bir format atıp denemekte fayda benim ilk aldığım öyle olmuştu.

Sistem hazır değil. Mayıs'ta aldım. Bir ay sonra ekran kartını garantiye yolladım ve kartta sorun var deyip ithalatçıdan değişim yapmam için kağıt gönderdiler. İthalatçıdan değişim yaptım ve bir şey değişmedi. İlginiz için ayrıca teşekkürler.

@sofaly, aşağıdaki videolarda görüldüğü gibi kalabalık mekana sahip, NPC'lerin ve yapay zeka hesaplamalarının yoğun olduğu sahnelerde bariz bir şekilde 2060S ve 1660 Ti gibi kartlara darboğaz yapabiliyor. RDR2'deki şehir-kasaba gibi aktivitenin olduğu bölgelerde de bu durum yine çok farklı olmayacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

(Dk 28:50, 38:00, 41:00)

@sofaly, aşağıdaki videolarda görüldüğü gibi kalabalık mekana sahip, NPC'lerin ve yapay zeka hesaplamalarının yoğun olduğu sahnelerde bariz bir şekilde 2060S ve 1660 Ti gibi kartlara darboğaz yapabiliyor. RDR2'deki şehir-kasaba gibi aktivitenin olduğu bölgelerde de bu durum yine çok farklı olmayacaktır.

hocam anladım fakat tam olarak aynı sistemle gta v'te normal değerler alıyorlar. Ben 40 fps alıyorum. Ayni sistem ve benim aldığım fpsnin 2-3 katını alıyorlar. Bu anormal bir durum değil mi?

Hocam bir de sizin attığınız Ryzen 2600 ve 2060 Super videosunda FPS'de anormal bir düşüklük yok. Ben 5-10 insan olan yere girdiğimde FPS yerlere düşüyor.

Son düzenleme:
Hocam anladım fakat tam olarak aynı sistemle GTA V'te normal değerler alıyorlar. Ben 40 FPS alıyorum. Ayni sistem ve benim aldığım FPS'nin 2-3 katını alıyorlar. Bu anormal bir durum değil mi?

Hocam bir de sizin attığınız Ryzen 2600 ve 2060 Super videosunda FPS'de anormal bir düşüklük yok. Ben 5-10 insan olan yere girdiğimde FPS yerlere düşüyor.

Dostum görev yöneticisine girip performans sekmesinde cekirdek ve mantiksal işlemcileri kontrol eder misin benim sorunum ondan kaynaklıymıs 4 cekirdek kullanmışım islemciyi haliyle CPU rahat çalışamadığı için ekran kartımı besleyememiş.

Dostum görev yöneticisine girip performans sekmesinde cekirdek ve mantiksal işlemcileri kontrol eder misin benim sorunum ondan kaynaklıymıs 4 cekirdek kullanmışım islemciyi haliyle CPU rahat çalışamadığı için ekran kartımı besleyememiş.

Hocam pek anlamıyorum da normalde ne olması gerekiyor. Çekirdekler 6, mantıksal işlemciler 12 gözüküyor.

Geri
Yukarı