R5 2600 PC aniden kapandı ve açılmıyor

VendettaBey

Centipat
PC oyun oynarken birden kilitlendi baktığımda kasa ışığı yanıyor ama fanlar çalışmıyordu. Elektriği kestikten bir süre sonra kasanın ışığı söndü. Şimdi çalıştırmaya calistigimda fanlar ufak bir hareketlenme yaşıyor sonra duruyor ve PC kesinlikle açılmıyor. Tekrar Power'a basınca hiç tepki yok. Bayadir sıkıntısız kullanıyordum hepsi de yeni parça.

Sistem özellikleri:

R5 2600
GTX 1660 Super
B450M S2H
Gammix D10 3000 MHz RAM
Aerocool Cylon 600 Watt 80+ PS

PC oyun oynarken birden kilitlendi baktığımda kasa ışığı yanıyor ama fanlar çalışmıyordu. Elektriği kestikten bir süre sonra kasanın ışığı söndü. Şimdi çalıştırmaya calistigimda fanlar ufak bir hareketlenme yaşıyor sonra duruyor ve PC kesinlikle açılmıyor. Tekrar Power'a basınca hiç tepki yok. Bayadir sıkıntısız kullanıyordum hepsi de yeni parça.

Sistem özellikleri:

R5 2600
GTX 1660 Super
B450M S2H
Gammix D10 3000 MHz RAM
Aerocool Cylon 600 Watt 80+ PS
PSU da bir sorun olabilir çünkü hiç açılmıyor demişsiniz PSU yu bı garantiye yollayın veya firma ile iletişime geçin

PC oyun oynarken birden kilitlendi baktığımda kasa ışığı yanıyor ama fanlar çalışmıyordu. Elektriği kestikten bir süre sonra kasanın ışığı söndü. Şimdi çalıştırmaya calistigimda fanlar ufak bir hareketlenme yaşıyor sonra duruyor ve PC kesinlikle açılmıyor. Tekrar Power'a basınca hiç tepki yok. Bayağıdır sıkıntısız kullanıyordum hepsi de yeni parça.

Sistem özellikleri:

R5 2600.
GTX 1660 Super.
B450M S2H.
Gammix D10 3000 MHz RAM.
Aerocool Cylon 600 Watt 80+ PS.

Oyun oynarken işlemci çok ısınmış mıydı? Eğer her zamanki gibiyse fanlar çalışmadıysa işlemciye zarar vermiş olabilir eğer pek anlamıyorsanız bir bilgisayarcıya götürmenizi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı