Çözüldü R5 2600 RTX 4070 Ti sistem Minidump'sız mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Ramazan65546

Hectopat
RAM
Kingston Renegade 3200 MHz 32 GB
SSD veya HDD modeli
Kingston Renegade 1 TB
Ekran kartı
Rtx 4070 ti
Anakart
Asus B450f-gaming
İşlemci
Ryzen 5 2600
Arkadaşlar yardım edin parçalamama ramak kaldı sistemi...
Her şeyi en detayına kadar anlatacağım.
Ryzen 5 2600.
ASUS B450 F Gaming.
32 GB 3200 MHz Renegade Kingston.
RTX 4070 Ti.
Xigmatek tauro m Plus 650W 80 Bronze.
1 TB Renegade M.2

Sistemin çok garip olmasının farkındayım, bu günlü yarinli 5800x3D ve 750W güç kaynağı sipariş edeceğim.

Öncelikle bu parçaları birleştirdim kullanmaya başladım, ilk olarak oyun oynarken tak diye masaüstüne atma problemlerim, WinRAR'dan dosya çıkarırken dosya bozulmaları, (bozuk olmamasına rağmen) bir yükleme esnasında değişik hatalar almam sonucunda dayanamayıp araştırmalara koyuldum ve işlemcimin 2933 MHz ve çift kanal RAM desteğinin olduğunu okudum (bende 4 kanal var).
RAM frekanslarımı 2933'e çektim sorun gitti.

Sonra lanet olsun Windows 11'e geçme kararı aldım Windows Update ile, bu defa oyunlarda, bench testlerinde ve kod derlemelerinde mavi ekran hatası almaya başladım. Dedim Windows 11 hâlâ olmamış geri dönme noktası ile Windows 10'a geri döndüm ama mavi ekran sorunum düzelmedi çift kanala düştüm RAM'lerimi 2400'e çektim yine düzelmedi.

Şimdi mavi ekran anında neler gözlemlediğimi anlatayım. Sadece işlemci stres testinde sorun yok RAM stres testinde sorun yok ama ekran kartı ile işlemciyi aynı anda sokunca (PSU'dan cızırtı sesi geliyor bu ses aldığımız günden beri oluyor güç kaynağı strese girince, normal dediler) Max 10 sn dayanıyor mavi ekran ile kapanıyor. Sistemim uzay montaj yani 12v voltajını tüketmesin havalar da çok sıcak değil diye fan vs bağlamadım. TDP değerlerini araştırdığımda güç kaynağı düşük ama yeterli görünüyor...

Ek olarak herhangi bir minidump dosyası oluşmuyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

İlgilenen herkese teşekkür ediyorum sorunumu çözdüm belki benimle aynı sorunu yaşayan birisi olur diye çözümü yazayım.
Güç kaynağı arızası imiş, değiştirince sorun gitti.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı