R5 2600 RX 5600XT vs R5 3600 GTX 1660S

• Konuyu başlatan QuwJJ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 651

QuwJJ

Kilopat
Daha fazla  
İki sisteminde fiyat ortalaması aynı. Eğer 1660 Super'li sistemi alırsam 5-6 ay sonra 5600 XT'ye upgrade etme şansım olur. Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. Genel olarak parça kalitesine vs. bakarak yorum yaparsanız çok mutlu olurum.

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    60,1 KB · Görüntüleme: 59
  • 22.jpg
    22.jpg
    52,4 KB · Görüntüleme: 59
Kesinlikle İnventus'taki.

• Gamepower kasa da PSU da almayın. Çok kalitesiz ve kasalar hava sirkülasyonu özürlü genelde.
  • XFX Thicc II soğutması iyi değil.
  • 8 GB RAM de yetersiz.
  • RX 5000 serisinde de fazlaca yazılımsal sıkıntılar baş gösteriyor.
Sırf bir tık yüksek performans alacağım diye saçma sapan bileşenler almayın, sonra paşa paşa çıkıyor onların parası. Pişman oluyorsunuz.

Kesinlikle Inventus'taki.

• Gamepower kasa da PSU'da almayın. Çok kalitesiz ve kasalar hava sirkülasyonu özürlü genelde.
  • XFX thicc II soğutması iyi değil.
  • 8 GB RAM'de yetersiz.
  • RX 5000 serisinde de fazlaca yazılımsal sıkıntılar baş gösteriyor.
Sırf bir tık yüksek performans alacağım diye saçma sapan bileşenler almayın, sonra paşa paşa çıkıyor onların parası. Pişman oluyorsunuz.

Teşekkür ederim yorum için. Gönlüm inventusdakinden yana idi zaten. Gerek parça kalitesi olsun gerek işlemci seviyesi olsun.

İki sisteminde fiyat ortalaması aynı. Eğer 1660 Super'li sistemi alırsam 5-6 ay sonra 5600 XT'ye upgrade etme şansım olur. Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. Genel olarak parça kalitesine vs. bakarak yorum yaparsanız çok mutlu olurum.
RX 5600XT kat kat güçlü bence onu alın.

RX 5600XT kat kat güçlü bence onu alın.
Birincisi, kat kat güçlü değil. Bir üst segmentin ekran kartı.
İkincisi, sırf dandik 5600 XT alsın diye saçma sapan bileşenlerle dolu PC'yi öneriyorsunuz. Böylesine abuk subuk bileşen önerme sebebiniz nedir? GamePower kasa ve PSU'nun nesini savunuyorsunuz? Ya da 8 GB RAM'in?

Birincisi, kat kat güçlü değil. Bir üst segmentin ekran kartı.
İkincisi, sırf dandik 5600 XT alsın diye saçma sapan bileşenlerle dolu PC'yi öneriyorsunuz. Böylesine abuk subuk bileşen önerme sebebiniz nedir? Gamepower kasa ve PSU'nun nesini savunuyorsunuz? Ya da 8 GB RAM'in?

8 RAM'e ve kasaya dikkat etmedim. Ama RX 5600XT RTX 2060'dan bile üstün 2060S seviyesinde.

Hayır, 2060 Super seviyesinde değil. 2060 ile rakip kartlar. Dikkat etmeden yazmayın o zaman, 1-2 liralık bir şey almıyor. 6.000 lira para veriyor. İlgisiz davranacaksanız yazmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yer yer 2060 geçiyorken bazı yerlerde de 5600 XT öne geçiyor.

Arkadaşlar genel olarak özetlemek gerekirse ınventusdaki sistemin Ryzen 5 3600 işlemciye sahip olması, M.2 SSD'sı 500 GB olması, kasa ve PSU kalitesi daha üstün olması, RAM'i 16 GB olması ve genel anlamda parca kalitesinin daha yüksek olması beni ona yönlendirdi. Ama yine de fikir almak istemiştim. Evet biliyorum 5600 XT 1660 Super'e göre daha güçlü ve üst segment bir ekran kartı ancak ınventusdaki sistemin ekran kartı ilerleyen zamanda değiştirme şansım var. Genel olarak 1660 Super'li sistemi almaya karar verdim. Yorumlariniz ve görüşleriniz için teşekkür ederim. Illaki farklı görüşler olacaktır ancak ben kararımı verdim. Gerisi nasip kısmet can sağlığı.

Geri
Yukarı