Çözüldü R5 2600 RX 570 oyun oynarken görüntü gidiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertsaytas

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba.

Oyun oynarken bilgisayarımın ekranı gidiyor, no signal uyarısı alıyorum kasa fanları vs. her şey halihazırda çalışıyorken. Daha sonra kendi kendini yeniden başlatıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem Özellikleri;
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 2600
  • RAM: Acer Predator Talos 8GB 3000MHz CL16
  • Anakart: Gigabyte S2H B450M
  • Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 570 8 GB
  • PSU: 650W +80 Plus
  • Windows Sürümü: 21H2
  • Ekran Kartı Sürümü: 22.5.2

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Şu anlık bilgisayar 24 saatten fazla bir süredir açık durumda ve bu denediğim sürümle birlikte henüz bir hata ile karşılaşmadım. Denediğim oyunların listesi;

• Marvel's Avengers
  • Genshin Impact
  • Valorant
  • Fortnite
  • FIFA 22
  • Forza Horizon 4
Bu oyunları genellikle oynarken hata alıyordum fakat henüz bir sorun yok, herhangi bir ihtimale karşı dump alabileceğim bir şekilde ayarları yaptım ve Blue Screen Viewer kurdum. Gelişmelerden ve olası sorunlara karşı hâlâ test yapmaktayım ve duruma göre buraya bildireceğim.
Son olarak denediğim yazılım ile sorunsuz çalışıyor. Belirttiğim oyunların bir çoğunu sıkıntısız oynayabiliyorum. Bunları denerken de bir çoğu zaman grafik sürücüsünü DDU aracılığıyla sildim. Sorunu yaşayan arkadaşlar olursa ne olur, ne olmaz PSU kontrolü yapın. İlk korkum bu yöndeydi fakat enerji değerlerim normal çıkınca bu korkum geçti. Yine de bir şekilde fiziksel kontrollerinizi de yapınız. Düzelmezse de ciddi ciddi bütün sürücüleri teker teker denemek zorunda kalabilirsiniz ki bu gözünüzü korkutmasın.
Sorunum çözülmüştür.
Şu anlık bilgisayar 24 saatten fazla bir süredir açık durumda ve bu denediğim sürümle birlikte henüz bir hata ile karşılaşmadım. Denediğim oyunların listesi;

• Marvel's Avengers
  • Genshin Impact
  • Valorant
  • Fortnite
  • FIFA 22
  • Forza Horizon 4
Bu oyunları genellikle oynarken hata alıyordum fakat henüz bir sorun yok, herhangi bir ihtimale karşı dump alabileceğim bir şekilde ayarları yaptım ve Blue Screen Viewer kurdum. Gelişmelerden ve olası sorunlara karşı hâlâ test yapmaktayım ve duruma göre buraya bildireceğim.
Son olarak denediğim yazılım ile sorunsuz çalışıyor. Belirttiğim oyunların bir çoğunu sıkıntısız oynayabiliyorum. Bunları denerken de bir çoğu zaman grafik sürücüsünü DDU aracılığıyla sildim. Sorunu yaşayan arkadaşlar olursa ne olur, ne olmaz PSU kontrolü yapın. İlk korkum bu yöndeydi fakat enerji değerlerim normal çıkınca bu korkum geçti. Yine de bir şekilde fiziksel kontrollerinizi de yapınız. Düzelmezse de ciddi ciddi bütün sürücüleri teker teker denemek zorunda kalabilirsiniz ki bu gözünüzü korkutmasın.
Sorunum çözülmüştür.
Sorun tekrar etti. Herhangi bir önerisi olan varsa lütfen belirtsin.

Konuyu bir sene sonra da olsa çözebildim. Klasik Wattman hatası olduğunu öğrendim, Ramlerimi değiştirdim fakat sorun çözülmedi sonrasında ise güç kaynağımı değiştirdim.

Güç kaynağımı Gamepower GP-650 APFC'dan, FSP Hyper Pro 700'e geçirdim.
Son durum nedir hocam yoksa başka çözümler deneyelim.
Hâlâ test üstündeyim. 1 saat boyunca stres testi yaptım sonuçlar normal çıktı, sıcaklık değerleri olsun, kullanım olsun. Şuan ise oyunlarda deniyorum 2.5 saat Marvel's Avengers da High grafiklerde oynadım, sıcaklık değerleri yine normaldi ve sorun çıkmadı. Şuan da ise Genshin Impact üzerinde test yapıyorum. Hâli hazırda bir gelişme olursa buraya belirteceğim.

• Marvel's Avengers
  • Genshin Impact
  • Valorant
  • Fortnite
  • FIFA 22
  • Forza Horizon 4
Sorunum çözülmüştür.

• Marvel's Avengers
  • Genshin Impact
  • Valorant
  • Fortnite
  • FIFA 22
  • Forza Horizon 4
Sorunum çözülmüştür.
Sorun tekrar etti. Herhangi bir önerisi olan varsa lütfen belirtsin.

Konuyu bir sene sonra da olsa çözebildim. Klasik Wattman hatası olduğunu öğrendim, Ramlerimi değiştirdim fakat sorun çözülmedi sonrasında ise güç kaynağımı değiştirdim.

Güç kaynağımı Gamepower GP-650 APFC'dan, FSP Hyper Pro 700'e geçirdim.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı