Çözüldü R5 2600 RX 570 sistem 500W PSU uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kenancnn

Centipat
Herkese iyi günler, son günlerde işlemci anakart ve RAM yükseltmesi yaptım. Sistem özelliklerim şu şekilde:
RX 570 4 GB, Ryzen 5 2600,16 GB DDR4 3000MHz RAM, ve anakartım Gigabyte B450M S2H ayrıca 480gb ssd +1tb HDD var sistemimde . Bir performans kaybı yaşayıp yaşamadıgımı merak edıyorum oyunlarda özellikle sizce bu sistem için 500W Power supply yeterli mi? (Hesaplarıma göre 465W civarında veriyor herhangi bir şekilde çökme mavi ekran hatası almadım onu da belirteyim teşekkürler. AEROCOOL Aerocool Vx Plus Serisi 500W 12cm Fanlı Güç Kaynağı AE-VXP500 50133269 | Trendyol

Son düzenleme:
Güç kaynağın 456w veriyor. Oldukça yeterli.
456 watt veriyor bendede aynı PSU var RX 570 A10 7870k işlemci ile kullanıyorum 2 parçada yüke girdiği zaman power yüzünden sistem kendini kapatıyor. Ayrıca fanı traktör motoru gibi ses yapıyor.(Benimki plus olmayanmış ama oda 456 watt veriyor.)

Güç kaynağı arızalı olabilir, dediğim gibi 456W veriyor ve yetmemesi mümkün değil. En fazla 200-250W civarı yakar yükteyken.
Benimki arızalı olabilir çünkü 2014 de aldığım bir sistem Technopatın 1500 TL lik sistemini almıştım. İşlemci + ekran kartı 205 210 wattı geçtiğinde sistem kapanıyor ama onun altında ayar kısıp darboğaza sokunca ekran kartına yük binmediğinden kapanma gibi bir sorun olmuyor.

Sisteminiz için 500 Watt PSU yeterlidir. Ancak güç kaynağının kapasitesi arttıkça daha rahat ve sessiz çalışacaktır bu sebeple sisteminizin güç tüketiminin bir miktar üzerinde güç kaynağı tercih etmeniz tavsiye edilir. Örneğin yükte 400 Watt tüketen bir sistem için 550-600 Watt PSU tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı