R5 2600 RX 570 Sistem Yükseltme Önerisi

Roseus

Hectopat
Anakart: Colorful A320M-K Pro.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
RAM: DDR4 3000MHz 8x1 RAM.
Ekran kartı: Sapphire RX570 8 GB.
PSU: Aerocool 550W.

İleriye dönük bir yükseltme yapmak istiyorum. 4070 Ti vs. aldığımda tekrar anakartı yükseltmeme gerek olmadan yükseltme yapma şansım var mı? Şu an anakart ve RAM değişikliği yapmayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartlar hakkında bilgim az ama 4070 Ti kullanabilmeniz için darboğaz yapmayacak işlemci lazım. Tavsiyem önce işlemci yükseltin. Sistemi RX570'ten 4070 Ti'a çıkarmak büyük ihtimalle çoğu parçanın değişmesini gerektirecek.

Hocam 4070 ya da en kotu ilerisi icin 4060 falan diye bir dusunceniz varsa zaten sistem neredeyse komple değişecek gibi bir şey. İslemci değişecek. İslemciye yakisir bir anakart ve 4070 icin PC X16 gen4 bir anakart mecburi olacak zaten. PSU da değişecek 550W yetersiz gelecek. Ee bir de RAM takviyesi yapacaksınız aslinda burada en mantiklisi yeni bir sistem toplamak gibi.

Hocam 4070 ya da en kotu ilerisi icin 4060 falan diye bir dusunceniz varsa zaten sistem neredeyse komple değişecek gibi bir şey. İslemci değişecek. İslemciye yakisir bir anakart ve 4070 icin PC X16 gen4 bir anakart mecburi olacak zaten. PSU da değişecek 550W yetersiz gelecek. Ee bir de RAM takviyesi yapacaksınız aslinda burada en mantiklisi yeni bir sistem toplamak gibi.

Sanırım öyle. Ama şu an da yükseltme yapma ihtiyacı hissediyorum. 8x2 RAM tavsiyesi verebilir misiniz? Yanlış bakmadıysam 3200MHz destekliyor anakart.

Hangi anakart ve ram i önerirsiniz?
Ryzen 3D işlemcileri bekle derim. Anakarta işlemci olarak zaten 3 nesil daha destek gelecek. Ama 3D işlemci alırsanız değiştirmeye gerek duymazsınız yakın zamanda. Düşük fiyatlı 7600 gibi işlemciler tercih ederseniz de güncelleme şanısnız olacağı için performans yetersizliği durumunda bir sonraki nesile güncelleyebilirsiniz. Anakart olarak belli bir model önerim yok, b650'ler güzel ve yeterli. Anakart kategorisinde güzel öneriler bulursunuz, fiyat ve stok olarak değişken olacağı için almadan hemen önce konu açmak daha doğru olur. MSI MAG 6k mesela şu an ama belki daha f/p bir ürün vardır, pek bakamıyorum bu aralar. RAM için de aynı şekilde, alacağınız zaman konu açmak daha iyi olur bütçeye göre anlık öneri almak daha doğru olacaktır.

Geri
Yukarı