R5 2600 RX 570 sisteme Power Supply tavsiyesi

kayberen93

Decapat
Merhabalar. Ben bundan 1 sene önce bir sistem topladım. Sistem bilgilerim...

Frsby kasa 3 ön fan 1 arka havalandırma.

Anakartım: MSI B450 M GAMING Plus.

İşlemci Ryzen 5 2600.

Ekran kartı Sapphire RX 570.

RAM Corsair 3000 MHz 16 GB.

Arkadaşlar bilgisayar ilk aldığımda böyle bir sorun yoktu. Oyunda ara ara donmalar olmaya başladı. Vesuna dikkat ettim bu genellikle Game booster aktif edince ortaya cıktı ben de düşündüm ki sanırım Power suply yetmıyor. 600 Watt kasanın kendi suplyi var sertifakası yok. Yanılıyor olabilir miyim? Çok nadir ara ara yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

İşlemci Ryzen 5 2600.

Arkadaşlar bilgisayar ilk aldığımda böyle bir sorun yoktu. Oyunda ara ara donmalar olmaya başladı. Vesuna dikkat ettim bu genellikle Game booster aktif edince ortaya cıktı ben de düşündüm ki sanırım Power suply yetmıyor. 600 Watt kasanın kendi suplyi var sertifakası yok. Yanılıyor olabilir miyim? Çok nadir ara ara yapıyor.

Bu tür konular açacaksanız önceliğiniz bütçe sunmak olmalı. Bütçeniz nedir? Kasa modelinizi de paylaşır mısınız?

İşlemci Ryzen 5 2600.

600 W ın yetmeme ihtimali yok. Aynı sistemi 500 W power supply ile kullanmaktayım.
Zalman ZM550-GVII 550 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akak

Bu tür konular açacaksanız önceliğiniz bütçe sunmak olmalı. Bütçeniz nedir? Kasa modelinizi de paylaşır mısınız?

Frisby FC-9235G USB 3.0 3 X 120mm 33 LED'li Fan Oyuncu Kasa (650W)
Tam model bu 300 350 TL peki sizde Power'dan mıdır

600W'ın yetmeme ihtimali yok. Aynı sistemi 500W Power Supply ile kullanmaktayım.
Zalman ZM550-GVII 550 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akak

Belki kendi suplyy kalitesizdir diye düşündüm? Başka neden olabilir?

Frisby FC-9235G USB 3.0 3 X 120mm 33 LED'li Fan Oyuncu Kasa (650W)
Tam model bu 300 350 TL peki sizde Power'dan mıdır

Belki kendi suplyy kalitesizdir diye düşündüm? Başka neden olabilir?

Öncelikle kasanızdaki hava geçirgenliğinin çok kötü olduğunu belirtmek isterim. Isı değerlerinizi bilmiyorum ancak bir değişim öneririm. Tabi ek olarak güç kaynağı da isteneni veremeyebilir. Soru işareti bir ürün.

Güç kaynağı değişimi için bütçeyi 400 TL sınırına yaklaştırmanız gerekir. Aşağıya da ürünler bırakacağım. Eğer işlemcinin CPB ayarını aktif ediyor, stok fan kullanıyor, bir de yapı itibariyle kötü bir kasa kullanıyorsanız ısıya bağlı droplar söz konusu olabilir.

Öncelikle kasanızdaki hava geçirgenliğinin çok kötü olduğunu belirtmek isterim. Isı değerlerinizi bilmiyorum ancak bir değişim öneririm. Tabi ek olarak güç kaynağı da isteneni veremeyebilir. Soru işareti bir ürün.

Güç kaynağı değişimi için bütçeyi 400 TL sınırına yaklaştırmanız gerekir. Aşağıya da ürünler bırakacağım. Eğer işlemcinin CPB ayarını aktif ediyor, stok fan kullanıyor, bir de yapı itibarıyla kötü bir kasa kullanıyorsanız ısıya bağlı droplar söz konusu olabilir.

İlgin için teşekkür ederim stok fan kullanmıyorum Dark frezeer X126 var işlemci sıcaklıgım 50 55 görüyor oyun oynarken üste cıkmıyor ve dediğim gibi bu durum Game booster açınca oldu normalde kasma donma gibi bir şey söz konusu değil

İlgin için teşekkür ederim stok fan kullanmıyorum Dark frezeer X126 var işlemci sıcaklıgım 50 55 görüyor oyun oynarken üste cıkmıyor ve dediğim gibi bu durum Game booster açınca oldu normalde kasma donma gibi bir şey söz konusu değil

Daha verimli bir konuşma oldu şimdi. Ancak hala Game Booster açmak dediğiniz şeyi tam olarak anlamadım?

İşlemcinin frekans hızını arttıran ayarı aktif ediyorsunuz. Hangi oyunda bu droplar başladı? Yoksa farklı oyunlarda da var mı?

Knight Online diye oyun oynuyorum bunda FPS sorunum var ve onu açınca bunda ara ara donma yapıyor ama o oyun harici hiçbir sorunum yok cok araştırdım bunun sebebi oyunun eski oyun motoru Intel odaklı olmasıymış sözde önemli olan tek çekirdek performans gücümüş filen falan bir sürü şey dediler CS:GO Full 320 350 FPS alıyorum şu kaç senelik oyun 60 70 alıyorum şaka gibi geliyor ve anlık düşüyor FPS cözemiyorum

Geri
Yukarı