R5 2600 RX 5700XT sistemin performansı düşük

cagdasdrc

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, kullandığım sistemi ekran görüntüsü olarak sizlere gönderiyorum ancak performansı düşük gibi geliyor yani en basit bir oyunda bile mesela Valorant. Bu oyunda maximum 150-170 arası bir FPS alıyorum bu hiç normal gelmiyor bana yardımcı olabilir misiniz sorun nedir?

1697112549753.png

1697112606181.png

Eki Görüntüle 1974775
Ne gibi bir fark var çok fazla anlayamadığım için soruyorum yardımcı olur musunuz ?

B450M-A Pro Max

Dostum gerçekten bu kadar fark ettiriyor mu ya ben de rx580 kullanıyordum daha bir kaç gün önce ekran kartını değiştirdim. İşlemci için bu kadar fark ediyorsa sonra ki ay hemen değişiklik yapabilirim.
VALORANT'da FPS 3'e kadar katlanır.

Dostum gerçekten bu kadar fark ettiriyor mu ya ben de rx580 kullanıyordum daha bir kaç gün önce ekran kartını değiştirdim. İşlemci için bu kadar fark ediyorsa sonra ki ay hemen değişiklik yapabilirim.
Evet ben de bu kadar beklemiyordum ama ediyor. 5500 alırsan fark olur ama kesinlikle 5600 kadar olmaz. 5600'de 32 MB L3 önbellek var bu da işlemci oyunlarında baya farkediyor. Tek sıkıntı 5600 için kule tipi soğutucu almanızı öneririm eğer stok soğutucunuz var ise.

Evet ben de bu kadar beklemiyordum ama ediyor. 5500 alırsan fark olur ama kesinlikle 5600 kadar olmaz. 5600'de 32 MB L3 önbellek var bu da işlemci oyunlarında baya farkediyor. Tek sıkıntı 5600 için kule tipi soğutucu almanızı öneririm eğer stok soğutucunuz var ise.
Kule tipi soğutucum var takmıştım önceden ama sıvı soğutma almak istiyorum öncelikle

Eki Görüntüle 1974775
Ne gibi bir fark var çok fazla anlayamadığım için soruyorum yardımcı olur musunuz?

B450M-A Pro Max.

Dostum gerçekten bu kadar fark ettiriyor mu ya ben de RX580 kullanıyordum daha birkaç gün önce ekran kartını değiştirdim. İşlemci için bu kadar fark ediyorsa sonra ki ay hemen değişiklik yapabilirim.

Önbellek ve tek çekirdek performansı olarak 2600'den çok daha iyi bir işlemci, bütçeniz fazla yukarı çıkmıyorsa 5600 gayet yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı