R5 2600 RX 580 sistem nasıldır kaç sene götürür?

serkangunay

Femtopat
Merhabalar arkadaşlar, forumda yeniyim ve bu ilk postum. Birikmiş param var biraz ve beni idare edebilecek, çok pahalı olmayan bir sistem toplamayı düşünüyorum ve kafamda hafiften oluşturdum, henüz markaları belirlemedim ama onlar halledilir. Şu şekilde kabaca:

Ryzen 5 2600
RX 580 8 GB
16 GB DDR4 RAM
Sadece Windows'u kuracağım 240 GB SSD 500/350 MB
Oyunları, dizi filmleri yükleyeceğim 1 TB HDD

Kabaca bu sistem beni tahmini kaç sene götürür? Oyunlarda grafik ve FPS delisi değilim, oynatsın, grafik orta düzeyde olsun, 1080P'de oynayayım yeter. Sizce nasıl, ne düşünüyorsunuz? Cevaparınız için şimdiden teşekkürler :)

İhtiyaçların düşük. Teknoloji nasıl gelişir bilmem ama minimum 5 derim ben. Sadece windows için 120gb ssd bakabilirsin.

2600 yerine R5 3600 alabilirseniz çok memnun olursunuz. Gerekirse ilk etapta RAMI 8 gb alın işlemciyi yükseltin daha sonra ram arttırabilirsiniz.

Muhtemelen dediğiniz gibi yapacağım. 1660 Super mi alsam onun yerine diye düşündüm de, şu an için gayet yeterli bir kart gibi görünüyor RX 580. Belki ileriki zamanlarda değiştiririm, teşekkürler.

R5 3600 almanı tavsiye etmem ekstra bir soğutucu almıyacaksan. Onun yerine dediğin gibi R5 2600 al gayet yeterli olur. Bu sistem seni 2 yıl yeni oyunlarda ultrada oynatır ondan sonra yavaş yavaş kısmaya başlarsın.

Çok keskin bir çıkış yaptın. 1660S'den RTX 2060'a bir anda. Ama öbür türlü verdiğin paraya yazık olur. O zaman ileriye dönük bir sistem toplaman lazım. Temelde anakarttan başlaman lazım Ryzen 4. nesil işlemcilere hazır bir anakartla.
Bence aşağıya yazdığım bu sistem sana yeterli olacaktır.
R5 2600
RX 580 8gb
GIGABYTE B450M S2H
8gb 3000mhz CL16 ram
kasa istediğini seç
PSU 600w 80+ psu
SSD ve HDD sana kalmış

Son düzenleme:
Çok keskin bir çıkış yaptın. 1660S'den RTX 2060'a bir anda. Ama öbür türlü verdiğin paraya yazık olur. O zaman ileriye dönük bir sistem toplaman lazım. Temelde anakarttan başlaman lazım Ryzen 4. nesil işlemcilere hazır bir anakartla.
Bence aşağıya yazdığım bu sistem sana yeterli olacaktır.
R5 2600
RX 580 8gb
GIGABYTE B450M S2H
8gb 3000mhz CL16 ram
kasa istediğini seç
PSU 600w 80+ psu
SSD ve HDD sana kalmış

Gerçekten yeterli gibi. Aslında önce bu sistemi alıp bir süre sonra da bir 8 gb ram daha eklesem beni idare eder, Flight Simulator 2020'yi de mediumda oynatır diye düşünüyorum. Reddit'te okuduğum kadarıyla R5 2600 de 2060 ile uyumlu çalışırmış, artık onu da ileride düşünürüm :D Teşekkürler yanıtlarınız için.
Yani bir 1660S fena olmazdı :D

Hocam şu linkteki sistem nasıl?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı