R5 2600 RX 580 sistem toplama

• Konuyu başlatan Batwo
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 426
Bütçe
3600

Batwo

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xbox Series X - iPhone 13 White 128GB
Meslek
Satış Operasyon Uzmanı
Arkadaşlar bütçem kısıtlı olduğu için sürekli PC topladığım çevremede önerdiğim bir bilgisayarcıda bu sistemi topladık 3600 TL'ye geldi bana nasıl sizlerinde görüşünü almak istedim. Kasayı bilen bilir kendiliğinden 600W'luk bir güç kaynağı mevcut, ileride HDD eklemesi yapılacaktır, tamamen bütçeyi daha fazla aşamamamdan dolayı depolamam biraz kısır kaldı, onun dışında memnunum diğer parçalardan performans olarak da beni tatmin edecek orta seviye bir sistem olduğunu düşünmekteyim. Düşünceleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 20200124_163035.jpg
    20200124_163035.jpg
    69,8 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bütçem kısıtlı olduğu için sürekli PC topladığım çevremede önerdiğim bir bilgisayarcıda bu sistemi topladık 3600 TL'ye geldi bana nasıl sizlerinde görüşünü almak istedim. Kasayı bilen bilir kendiliğinden 600W'luk bir güç kaynağı mevcut, ileride HDD eklemesi yapılacaktır, tamamen bütçeyi daha fazla aşamamamdan dolayı depolamam biraz kısır kaldı, onun dışında memnunum diğer parçalardan performans olarak da beni tatmin edecek orta seviye bir sistem olduğunu düşünmekteyim. Düşünceleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
Ryzen 5 2600 yerine 1600 tavsiye edin bence. Çünkü yeni 12 nm mimarisiyle 2600'e çok yakın bir performans veriyor. Ekran kartı olarak Sapphire RX580 8GB'lık Pulse versiyonunu öneririm. İleride RAM'i 16 yapmanızı tavsiye ediyorum. Başka bir problem yok sistemde. Güle güle kullanın.

Bnde ilk 1600 demistim aslinda abim bunu onerdi sogutma olarak saphire sevmiyorum o yuzden tercih etmedim. Amacim simdi kendimi cok kasmak degil yeterli duzeyde olsun sonra artirilir yine tesekkur ederim nacizene yorumun icin cok tesekkurler. Ram ve depolama aklimda dediğim gibi.

Bende de aynı işlemci ve ekran kartı var daha yeni aldım. Şuan için full hd de hiçbir oyunda sıkıntı yaşamadım. İşlemciyi ryzen 5 1600 12 nm alabilirsin 2600 ile hemen hemen aynılar. Ordan artan bütçenle de 8gb rx 580 alabilirsin ama işlemci de ryzen 5 1600 12 nm nin altına düşme bence. Rami de ilerde 16 yaparsan daha iyi olur. Şimdiden iyi oyunlar.

Sistemi satın almadıysanız attığım sisteme Kingston Fury 480 GB ekleyip satın almanızı öneririm.

Isin ozu su adata dir bilmem nedir markalara hic guvenemedim kendi aldigim urunlerin kaliteli oldugunu dusunuyorum dediginiz gibi islemci kisminda 1600 ve ekran karti bi up edilebilir ona bi fiyat olceklemesi yapacagim.

Isin ozu su adata dir bilmem nedir markalara hic guvenemedim kendi aldigim urunlerin kaliteli oldugunu dusunuyorum dediginiz gibi islemci kisminda 1600 ve ekran karti bi up edilebilir ona bi fiyat olceklemesi yapacagim.
SSD dışında attığım sistemde bir sorun yok ve onuda değiştirirseniz tam satın almalık bir sistem oluyor.

Adsız.png

Bu sistemi tavsiye edebilirim. Adata gayet güvenilir bir marka. Yok istemem derseniz WD var. Inno3D ise çok kaliteli bir markadır. İsmi ülkemizde pek bilinmesede fiyat/performans markasıdır. Araştırabilirsiniz.
SSD dışında attığım sistemde bir sorun yok ve onuda değiştirirseniz tam satın almalık bir sistem oluyor.
Attığınız sistemdeki anakart A320M zaten çok sağlıklı bir yonga değil. Birde çok bilinmeyen bir marka oldu mu sıkıntı yaratır.Güç kaynağınında çok güvenilir olduğunu sanmıyorum. Pek bilinmeyen ucuz marka bir şey. Her an yolda bırakabilir.

Eki Görüntüle 491314
Bu sistemi tavsiye edebilirim. Adata gayet güvenilir bir marka. Yok istemem derseniz WD var. Inno3D ise çok kaliteli bir markadır. İsmi ülkemizde pek bilinmesede fiyat/performans markasıdır. Araştırabilirsiniz.

Attığınız sistemdeki anakart A320M zaten çok sağlıklı bir yonga değil. Birde çok bilinmeyen bir marka oldu mu sıkıntı yaratır.Güç kaynağınında çok güvenilir olduğunu sanmıyorum. Pek bilinmeyen ucuz marka bir şey. Her an yolda bırakabilir.
Dediğim gibi bütçede gram yükseltebileceğim bir durum yok ama karşılaştiracagim tesekkur ederim. Önerin için.

Ssd ve İşlemci hoşuma gitmedi.işlemciyi 1600 ile değistirip samsung 860 evo 500GB alın.Vatanda 500Lira civarında dolanıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı