R5 2600 RX 580 Sisteme PSU önerisi

alprnuznglu

Decapat
Arkadaşlar benim bir sorum olacak. Benim sistemimde Rampage 650W PSU var ama yük binince yani oyuna girince aşırı rahatsız edici cızırtı sesi geliyor evimde olan SilverStone marka 500W PSU takmayı düşünüyorum en kaliteli markalardan biriymiş yani taktığım PSU yetersiz gelirse sisteme zarar verir mi veya bu PSU yeterli mi?

Sistem özellikleri
-AMD Ryzen 5 2600 işlemci
-Corsair 8GB 3000 Mhz RAM
-ASUS Strix ROG RX580 O8G ekran kartı
- ASUS Prike B450M-K anakart
-Toshiba 1TB 7200Rpm HDD
-Kasaya ait 1 adet fan
-Rampage 650W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslinda yetersiz gelmez. Sistemin en baba yük binmesinde bile 350W'ı geçemeyecek düzeyde. 650W bir PSU çok çok yeterli. Ama burada bir uyarı yapmam gerekecek olursa da, Rampage PSU'yu kasama sokmam arkadaş. Hiçbirşey bulamasam Aerecool falan alırım ama Rampage, Everest, Gamepower, Powerboost, Redrock, Frisby gibi PSU'lara para vermem.

Son düzenleme:
550W üstü 80+ bir PSU işinizi görecektir. Corsair, Cooler Master, Thermaltake vs. markalardan alabilirsiniz. Rampage, Redrock, Frisby gibi markalara bulaşmayın derim.

Arkadaşlar benim bir sorum olacak. Benim sistemimde Rampage 650W PSU var ama yük binince yani oyuna girince aşırı rahatsız edici cızırtı sesi geliyor evimde olan SilverStone marka 500W PSU takmayı düşünüyorum en kaliteli markalardan biriymiş yani taktığım PSU yetersiz gelirse sisteme zarar verir mi veya bu PSU yeterli mi?

Sistem özellikleri
-AMD Ryzen 5 2600 işlemci
-Corsair 8GB 3000 Mhz RAM
-ASUS Strix ROG RX580 O8G ekran kartı
- ASUS Prike B450M-K anakart
-Toshiba 1TB 7200Rpm HDD
-Kasaya ait 1 adet fan
-Rampage 650W PSU
Cooler Master MasterWatt 600 Lite öneririm Fiyatı oldukça iyi. Cooler Master Watt 600W 80+ Aktif PFC 120mm Fanlı PSU Fiyatı

650W yazıyor olabilir de kim bilir 12V kanalından ne kadar veriyor :). 12V kanalında ki değerlere bakın işlemci,ekran kartı gibi baba bileşenler 12V kanalından alır gücü. Göz boyamak için watt değerlerini yüksek tutuyorlar genelde.Piyasada yığına 500-600 W yazıp 200-300W zor güç veren PSU'lar var.

Silverstone tak dene. Güç kaynağı gayet yeterli olacaktır.
Teşekkür ederim.
650W yazıyor olabilir de kim bilir 12V kanalından ne kadar veriyor :). 12V kanalında ki değerlere bakın işlemci,ekran kartı gibi baba bileşenler 12V kanalından alır gücü. Göz boyamak için watt değerlerini yüksek tutuyorlar genelde.Piyasada yığına 500-600 W yazıp 200-300W zor güç veren PSU'lar var.
Teşekkür ederim.
Silverstone tak dene. Güç kaynağı gayet yeterli olacaktır.
SilverStone güç kaynağını taktım cızırtı çözüldü ama pubg oynarken oyun kapandı açınca tekrar oynamaya devam ettim güc kaynağından mı olmuştur ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı