R5 2600 RX 580 Uyumu

Bence bu pek de doğru değil. Tabiki SSD dediğimiz şey günümüz sistemlerinde özellikle de oyuncular ve render işi ile ilgilenenler için büyük önem taşıyor ama büyük önem taşıması SSD olmadığında bilgisayarın kaplumbağa olacağı anlamına gelmez.
Açıkçası SSD kullandıktan sonra HDD kağnı gibi geliyor. Dandik SanDisk SSD'yi SATA 2 portunda kullanıyorum SATA 3 portum olmadığı için, ona rağmen fişek gibi çalışıyor. 10 SN falan sürüyor PC açılması. Açılır açılmaz beklemeden işlem yapabiliyorum. PC kendine gelsin derdi yok. Kasma derdi yok. Cidden şu zamanda özellikle de Windows 10 kullanıyorsak HDD tam bir baş belası. 1TB HDD'dense 240 GB SSD almayı yeğlerim.

Açıkçası SSD kullandıktan sonra HDD kağnı gibi geliyor. Dandik SanDisk SSD'yi SATA 2 portunda kullanıyorum SATA 3 portum olmadığı için, ona rağmen fişek gibi çalışıyor. 10 SN falan sürüyor PC açılması. Açılır açılmaz beklemeden işlem yapabiliyorum. PC kendine gelsin derdi yok. Kasma derdi yok. Cidden şu zamanda özellikle de Windows 10 kullanıyorsak HDD tam bir baş belası. 1TB HDD'dense 240 GB SSD almayı yeğlerim.
Dediğim gibi SSD olması gayet iyidir ancak "SSD'siz sistem olmaz." mantığı bana pek doğru gelmedi açıkçası. Ayrıca orta halli ailenin bir mensubu olarak 1TB HDD'den ziyade 240 GB'lik SSD'yi yeğlemem çünkü fiyatı gerçekten çok yüksek. Gereksizce yüksek!

Edit - Eğer 1TB SSD almak istiyorum bir böbreğimi feda etmek zorundayım.

Dediğim gibi SSD olması gayet iyidir ancak "SSD'siz sistem olmaz." mantığı bana pek doğru gelmedi açıkçası. Ayrıca orta halli ailenin bir mensubu olarak 1TB HDD'den ziyade 240 GB'lik SSD'yi yeğlemem çünkü fiyatı gerçekten çok yüksek. Gereksizce yüksek!

Edit - Eğer 1TB SSD almak istiyorum bir böbreğimi feda etmek zorundayım.
Sizin görüşünüz. Ben yavaşlıktan nefret ederim. Çoğu insan da benim gibi düşünüyordur. HDD'nin miladı doldu artık. HDD'den SSD'ye geçince Tofaş'tan inip Ferrari'ye binmiş gibi hissettim kendimi. Format atıyorum maksimum 10 dakika sürüyor yüklenmesi, SATA2'de olmama rağmen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı