R5 2600 RX 590 sistem açılışta siyah ekranda kalıyor

behcet290

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Gskil 8+8 16 gb ddr4 3200mhz cl16 ram
SSD veya HDD modeli
JamesDonkey Jd512 512 gb m2 ssd
Ekran kartı
Sapphire Nitro+ SE Rx 590
Anakart
Asrock B450m hdv r4
İşlemci
Amd Ryzen 5 2600
Arkadaşlar PC açılırken ful siyah ekranda kalıyor, her türlü yolu denedim ama değişiklik yok.
Ekran kartının ışığı yanıyor bu arada.

Hocam sisteminizin güç bağlantılarını ve USB cihazları sökün. Kasanızı kenara ayırın ve sisteminizi 7-8 saat dinlendirin. Ardından PSU'nuzun şalteri kapalı bir biçimdeyken sisteminizin bağlantılarını tekrar yapın ve gereken tüm cihazlarınızı takın. PSU şalterinizi açın ve umutlu bir biçimde güç tuşuna basın. Ben gece bu sorunu yaşayıp uğraşmaktan yorulunca yatağıma gittim, sakince uykumu aldım ve sabah kontrol ettiğimde sistem sorunsuzca açıldı. Tek seferlik değil, bu sorunu 3-4 defa yaşadım ve en stabil çözümüm buydu. Bir başka çözümüm daha var ama kesin sonuç garantisi yok ve bunu yapmak kartınızı kökten bozabilir o yüzden şimdilik yazmayacağım. Deneyip sonucu yazarsanız sevinirim.

Mümkünse kartınızı dönüştürücü ile kullanmayın. Ben dönüştürücü ile kullanırken sürücü bile kuramıyordum ve black screen sorunu yaşıyordum. Windows açık ve arkada çalışıyor bile olsa, hiçbir şekilde görüntü alamıyordum bir süre kullanım sonucunda. Sırf bu yüzden gittim yeni bir ekran aldım ve dönüştürücüsüz kullanıma geçtim. Şuan sizin yaşadığınız durumun aynısını yaşamam haricinde başka bir problemle karşılaşmadım. Ben de yakın zamanda aynı sorunu yaşadım. Dün okuldan geldiğimde 12-13 saat dinlenmişti bilgisayarım, tuşa bastım ve sorunsuzca açıldı. Lütfen deneyin, sonucunu merak ediyorum.

Hocam ekran kartınız Sapphire ise boş verin yenisini almak daha mantıklı ben de reballing yaptırmıştım sonra tekrardan arızalandı arkadaşların yaptıkları olmuyorsa boş verin.

Hocam sisteminizin güç bağlantılarını ve USB cihazları sökün. Kasanızı kenara ayırın ve sisteminizi 7-8 saat dinlendirin. Ardından PSU'nuzun şalteri kapalı bir biçimdeyken sisteminizin bağlantılarını tekrar yapın ve gereken tüm cihazlarınızı takın. PSU şalterinizi açın ve umutlu bir biçimde güç tuşuna basın. Ben gece bu sorunu yaşayıp uğraşmaktan yorulunca yatağıma gittim, sakince uykumu aldım ve sabah kontrol ettiğimde sistem sorunsuzca açıldı. Tek seferlik değil, bu sorunu 3-4 defa yaşadım ve en stabil çözümüm buydu. Bir başka çözümüm daha var ama kesin sonuç garantisi yok ve bunu yapmak kartınızı kökten bozabilir o yüzden şimdilik yazmayacağım. Deneyip sonucu yazarsanız sevinirim.

Mümkünse kartınızı dönüştürücü ile kullanmayın. Ben dönüştürücü ile kullanırken sürücü bile kuramıyordum ve Black screen sorunu yaşıyordum. Windows açık ve arkada çalışıyor bile olsa, hiçbir şekilde görüntü alamıyordum bir süre kullanım sonucunda. Sırf bu yüzden gittim yeni bir ekran aldım ve dönüştürücüsüz kullanıma geçtim. Şu an sizin yaşadığınız durumun aynısını yaşamam haricinde başka bir problemle karşılaşmadım. Ben de yakın zamanda aynı sorunu yaşadım. Dün okuldan geldiğimde 12-13 saat dinlenmişti bilgisayarım, tuşa bastım ve sorunsuzca açıldı. Lütfen deneyin, sonucunu merak ediyorum.

Kral adamsin bu kadar uzun yazı yazdigin için öncelikle. Bende ne yazık ki başka monitör yok dediğini şimdi deneyeceğim olmazsa sorun dönüştürücü olabilir.

Hocam ekran kartınız Sapphire ise boş verin yenisini almak daha mantıklı ben de reballing yaptırmıştım sonra tekrardan arızalandı arkadaşların yaptıkları olmuyorsa boş verin.
Rebballing in kalitelisi var kalitesizi var ama.

Kral adamsin bu kadar uzun yazı yazdigin için öncelikle. Bende ne yazık ki başka monitör yok dediğini şimdi deneyeceğim olmazsa sorun dönüştürücü olabilir.

Rebballing in kalitelisi var kalitesizi var ama.

Bir de bütçe yok :/

Mümkünse kartınızı dönüştürücü ile kullanmayın. Ben dönüştürücü ile kullanırken sürücü bile kuramıyordum ve Black screen sorunu yaşıyordum. Windows açık ve arkada çalışıyor bile olsa, hiçbir şekilde görüntü alamıyordum bir süre kullanım sonucunda. Sırf bu yüzden gittim yeni bir ekran aldım ve dönüştürücüsüz kullanıma geçtim. Şu an sizin yaşadığınız durumun aynısını yaşamam haricinde başka bir problemle karşılaşmadım. Ben de yakın zamanda aynı sorunu yaşadım. Dün okuldan geldiğimde 12-13 saat dinlenmişti bilgisayarım, tuşa bastım ve sorunsuzca açıldı. Lütfen deneyin, sonucunu merak ediyorum.

Ekran kartı sökülü biçimde mi takılı biçimde mi yapayım.

Ekran kartı sökülü biçimde mi takılı biçimde mi yapayım.

Bir de sende bu sorun olunca klawye mouse ışığı yanıyor muydu?

Reballing'de kalite farkı olmaz hocam.

Yapmaya gerek yok o zaman.

Bir de sende bu sorun olunca klawye mouse ışığı yanıyor muydu?
Hocam klavye mouse ışığı yanıyor ama sistem boot etmiyor. Normalde ilk tuşa bastığımda bir defa ışıkları yanar ve sistem boot edilirken söner tekrar yanar ve HDD kullanıyorum, onlardan da garip garip başlatma sesleri gelir. Sistem başarılı bir şekilde boot edecek mi diye buralardan kontrol ederim, eski sistemimden kalan bir alışkanlık. Ancak bunların hiçbiri olmuyor, yani anakartın BIOS'u açılmıyor. Bu da ekran kartının düzgün çalışmaması yüzünden. Başka bir ekran kartı ile denediğimde sorunsuzca çalışıyor ve anakartın BIOS'u çalıştığında hdden ses geliyor klavye ve mouse'a giden elektrik kesilip geri geliyor.
Sorunuzun cevabı: Evet, klavye mouse ışığı yanıyor.
Diğer sorunuzun cevabı: Ekran kartını sökmedim, isterseniz sökün. Ama sisteme güç vermeden önce diğer tüm USB aygıtlarınızı takın. PSU'nun şalterini açmadan önce ekrana giden görüntü kablonuzu ve GPU güç kablolarını takın ve sistemi normal bir şekilde açmaya çalışın.

Hocam klavye mouse ışığı yanıyor ama sistem boot etmiyor. Normalde ilk tuşa bastığımda bir defa ışıkları yanar ve sistem boot edilirken söner tekrar yanar ve HDD kullanıyorum, onlardan da garip garip başlatma sesleri gelir. Sistem başarılı bir şekilde boot edecek mi diye buralardan kontrol ederim, eski sistemimden kalan bir alışkanlık. Ancak bunların hiçbiri olmuyor, yani anakartın BIOS'u açılmıyor. Bu da ekran kartının düzgün çalışmaması yüzünden. Başka bir ekran kartı ile denediğimde sorunsuzca çalışıyor ve anakartın BIOS'u çalıştığında HD'den ses geliyor klavye ve fareye giden elektrik kesilip geri geliyor.
sorunuzun cevabı: evet, klavye mouse ışığı yanıyor.
diğer sorunuzun cevabı: ekran kartını sökmedim, isterseniz sökün. Ama sisteme güç vermeden önce diğer tüm USB aygıtlarınızı takın. PSU'nun şalterini açmadan önce ekrana giden görüntü kablonuzu ve GPU güç kablolarını takın ve sistemi normal bir şekilde açmaya çalışın.

Tm sağ ol.

Arkadaşlar PC açılırken ful siyah ekranda kalıyor, her türlü yolu denedim ama değişiklik yok.
Ekran kartının ışığı yanıyor bu arada.

Sorun kart BIOS'undan olabilir dostum yeni BIOS flash lamak lazım ama ekran çıktısı alman için bilgisayardan telefona görüntü aktarımı yapıcağız sana daha detaylı yardımcı olabilmem için kartının seri no sunu yazar mısın?

Sorun kart BIOS'undan olabilir dostum yeni BIOS flash lamak lazım ama ekran çıktısı alman için bilgisayardan telefona görüntü aktarımı yapıcağız sana daha detaylı yardımcı olabilmem için kartının seri no sunu yazar mısın?

Seri no nerede.

Ben garanti belgesinin.

Neyse buldum
Seri no: A184800015140.
Eksıksız ve hatasız yazdım en az 10 kere kontrol ettim.

Sorun kart BIOS'undan olabilir dostum yeni BIOS flash lamak lazım ama ekran çıktısı alman için bilgisayardan telefona görüntü aktarımı yapıcağız sana daha detaylı yardımcı olabilmem için kartının seri no

Son düzenleme:
Seri no nerede.

Ben garanti belgesinin.

Neyse buldum.
Seri no: A184800015140.
Eksıksız ve hatasız yazdım en az 10 kere kontrol ettim.

Tekrardan merhaba biraz geç döndüm kusura bakmayın eğer kartınızın BIOS'u zarar görmüş ise bu belirttiğiniz hataları verebilir ilk önce diğer çalışıyor dediğiniz kartı bilgisayarınıza takın "not: PC nizde şifre varsa kaldırın." ardından bilgisayarınıza ve telefonunuza unifield remote programını indirin ve sonrasında telefon ile eşleyin ardından "screen" butonuna basarak ekranın geldiğini teyit edin ve PC'yi kapatın RX590 kartınızı takın ve bilgisayarı açın telefonunuzdan programı açın ve ardından "screen" butonuna basıp ekran izlemeyi açın eğer telefona ekran geliyorsa kartınızın BIOS'unda ya da görüntü çıkışında sorun vardır çip ve kart sağlamdır eğer görüntü gelir ise bu mesajı tekrar yanıtlayın ki diğer aşamaları anlatayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı