R5 2600 RX 590 sistem oyunlarda donuyor

Adren

Hectopat
Yer
Türkiye Ankara
Daha fazla  
Sistem oyunda donuyor oyunun müziği arkada çalıyor ama hiçbir şeye tepki vermiyor 5-10 dakika bekleyince oyundan crash verip atıyor.

Ryzen 5 2600 işlemci.
RX590 Nitro + ekran kartı
Crucial 8 GB 3000 MHz CL 15 RAM.
B450-M S2H anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
1. ekran kartı ve bilgisayarın donanımlarını yani (sürücüleri) bunları güncelle (driver booster) kullanmanı öneririm
2.bilgisayarcıya baktır ekran kartı ve işlemcide sıkıntı olabilir(son çare bu)
3.Arkaplanda çok fazla program açıksa bundan kaynaklanabilir.
4.fazla OC yaparsan bu donmalara ve ekran kartı crash hatası verebilir.
5.ekran kartının padleri(altındaki iğneler) hasar görmüş olabilir gidip reballing yaptır
6.ses kartında sorun olabilir dx11 veya 10 veya 9 desteklemiyordur.
Sistem oyunda donuyor oyunun müziği arkada çalıyor ama hiçbir şeye tepki vermiyor 5-10 dakika bekleyince oyundan crash verip atıyor.

Ryzen 5 2600 işlemci.
RX590 Nitro + ekran kartı
Crucial 8 GB 3000 MHz CL 15 RAM.
B450-M S2H anakart.
1. ekran kartı ve bilgisayarın donanımlarını yani (sürücüleri) bunları güncelle (driver booster) kullanmanı öneririm
5.ekran kartının padleri(altındaki iğneler) hasar görmüş olabilir gidip reballing yaptır

bilgisayarı garantiye verdiğimdede ordaki yetkili arkadaş aynı soruyu sormuştu ama maalesef 1000tl veremem windowsa
Tabii ki de çoğu kişi Windows'a 1000TL veremez. Fakat Windows'u Microsoft'un sitesinden indirip kurun. Daha sonra bir OEM key alın. Alacağınız yerin yorumlarına bakın eğer herhangi bir sorun yoksa alın. Büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

1. Kesinlikle Driver Booster vs. uygulamaları kullanmayın. Yanlış sürücüleri kuruyorlar. Kendiniz güncelleyin.
2.Sanmıyorum. Eğer sorun olsa oyun bile açılmaz.
3. Sistem düşük sistem değil. Arka planda basit uygulamalar çalışsa dahi böyle bir sorun olmaz.
4. Fazla OC zaten bir zaman sonra sıcaklık, güç yetmezliği gibi sorunlardan sistemi kendi kapatacaktır.
5. Hiç sanmıyorum. Eğer öyle bir sorun varsa direkt kartı firmaya geri yollayın.
6. Anakart yeni. Ses kartında sorun olmaz.

Son düzenleme:
ee nasıl çözücem yani bu sorunu

Oyun oynarken bilgisayarım birden donuyor. Ekran sabit olarak kalıyor hiçbir komut işlevini yerine getirmiyor.
Bilgisayarı manuel olarak resetlediğim zaman sorun olmadan bilgisayarım açılıyor fakat sadece oyuna girdiğimde bu hatayı alıyorum.
bildiğiniz iyi bi oem key satan site varmı

Tamamen aynı sistemleri kullanıyoruz. Benim ramim de 8 gb. gta 5 gibi biraz daha hafif oyunlarda drop çökme gibi sorunları görmezken pubg tarzı oyunlarda donmaları ben de çok yaşıyorum. Sorunun tamamen 8 gb ramdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum hocam.

bende bu aralar o yuzden oldugunu dusunmeye başladım
ama internette adamlar rainbowu full ayarlarda 6gb ram kullanarak oynuyorlar
sizce alayımmı bu ürünü yada birşey önerin onu alayım
Tabii ki de çoğu kişi Windows'a 1000TL veremez. Fakat Windows'u Microsoft'un sitesinden indirip kurun. Daha sonra bir OEM key alın. Alacağınız yerin yorumlarına bakın eğer herhangi bir sorun yoksa alın. Büyük ihtimal sorununuz çözülecektir.

1. Kesinlikle Driver Booster vs. uygulamaları kullanmayın. Yanlış sürücüleri kuruyorlar. Kendiniz güncelleyin.
2.Sanmıyorum. Eğer sorun olsa oyun bile açılmaz.
3. Sistem düşük sistem değil. Arka planda basit uygulamalar çalışsa dahi böyle bir sorun olmaz.
4. Fazla OC zaten bir zaman sonra sıcaklık, güç yetmezliği gibi sorunlardan sistemi kendi kapatacaktır.
5. Hiç sanmıyorum. Eğer öyle bir sorun varsa direkt kartı firmaya geri yollayın.
6. Anakart yeni. Ses kartında sorun olmaz.
sürücüleri kendim nasıl güncelleyeceğim tek tek ben driver boosterla güncelliyodum eski pc de şuanda bu programı kullanıyorum

Son düzenleme:
bende bu aralar o yuzden oldugunu dusunmeye başladım
ama internette adamlar rainbowu full ayarlarda 6gb ram kullanarak oynuyorlar
sizce alayımmı bu ürünü yada birşey önerin onu alayım

sürücüleri kendim nasıl güncelleyeceğim tek tek ben driver boosterla güncelliyodum eski pc de şuanda bu programı kullanıyorum
Ekran kartınızı Google'a yazıp yanına driver yazın. En güncel sürücüyü indirip kurun. İşlemci de aynı şekilde. En son aygıt yöneticisine gir, eğer yanında ünlem olan bir şey varsa onlara sağ tıkla "Sürücü Yazılımını Güncelle" kısmına tıkla. 8 GB Ram evet bazı oyunlarda yetersiz gelir fakat sizin sorununuz gibi bir sorun olmaz. FPS düşer. Yorumlarda bir sorun yok alabilirsiniz.

Geri
Yukarı