R5 2600 RX 590 sistem oyunlarda donuyor

Adren

Hectopat
Yer
Türkiye Ankara
Daha fazla  
Sistem oyunda donuyor oyunun müziği arkada çalıyor ama hiçbir şeye tepki vermiyor 5-10 dakika bekleyince oyundan crash verip atıyor.

Ryzen 5 2600 işlemci.
RX590 Nitro + ekran kartı
Crucial 8 GB 3000 MHz CL 15 RAM.
B450-M S2H anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
650 w psu kullanıyorum ve oc yapmadım
@Recep Baltaş reyiz bi yardım et ya nolur bul şu derdime çare
Daha fazla yardım istemeden önce lütfen önceki önerileri deneyin. Ekran kartınızı ve işlemcinizi testlere sokun. Eğer sorun yoksa yazılımsal bir hata %95 ihtimal. Windows'u Microsoft'un sitesinden indirin ve deneme sürümünde kullanın madem OEM Key vb. almayacaksanız. Hatanız büyük ihtimal çözülecektir.

o dedikleri bütün çözümleri yaptım ve şuan windowsu etkinleştirmeden kullanıyorum yinede bir işe yaramıyor
o dedikleri bütün çözümleri yaptım ve şuan windowsu etkinleştirmeden kullanıyorum yinede bir işe yaramıyor
ve şöyle birşey varki sistemi aldıktan sonraki yükleğim oyunlarda sıkıntı çıkıyor eskiden harddiskte yüklü olan oyunlarda hiçbir sıkıntı yok

ve şöyle birşey varki sistemi aldıktan sonraki yükleğim oyunlarda sıkıntı çıkıyor eskiden harddiskte yüklü olan oyunlarda hiçbir sıkıntı yok
Sayın Adren, internetten windows oem key alabilirsiniz 20-30 tl'ye, bide yukardaki arkadaşın dediği gibi ekran kartını falan yük testine sokabilirsiniz.

Sistem oyunda donuyor oyunun müziği arkada çalıyor ama hiçbir şeye tepki vermiyor 5-10 dakika bekleyince oyundan crash verip atıyor.

Ryzen 5 2600 işlemci.
RX590 Nitro + ekran kartı
Crucial 8 GB 3000 MHz CL 15 RAM.
B450-M S2H anakart.
reis oynadıığın oyunlar pubg fortnite bf (battlefield) gibi oyunlar ise 8gb ram yetersiz kalır.

hayır sorunum ramle alakalı olduğunu düşünmüyorum bilgisayar almadan önceki yüklü olan oyunlarımda sıkıntı yok yeni yüklediğim oyunlarda sorum oluşuyor
.

Son düzenleme:
rainbow six siege (steamdan aldım) The forest (crackli) pubg lite ara sıra çöküyor ve yeni olarakta epic gamesten önceden bedava olmuşken aldığım metro 2033 redux gibi oyunlarda çöküyor
yani crackli olsada olmasada sıkıntı çıkıyor
normal kullanımda video flilm felan izlerken hiçbir sıkıntı yok
eski bilgisayarımın içindeki harddiski bu bilgisayardada kullanıyorum ve önceden yüklü olan oyunlarda hiçbir sıkıntı yok ama yeni yüklediğim oyunların hepsi sıkıntılı
@Recep Baltaş reyiz allah aşkına şu soruna bi çözüm bulsana
.
varmı bişeyler
bilgisayarı garantiye verdim istanbula kadar gitti yapılan testlerde hiçbir sıkıntı yok diye geri gönderdiler
Ram yetmezliği olabilirmi çünkü who's your dady gfibi bir oyunu bile ultrada açınca donuyor ama en düşükte hiçbir sıkıntı yok

Son düzenleme:

Geri
Yukarı