R5 2600 RX 590 sistem Starfield oynatır mı?

ShitShotTR

Hectopat
Selam, sistemim:
RX590.
Ryzen 5 2600.
16 GB RAM.

Bu sistemle özellikle FSR 2.0 ile Cyberpunk'ta ultrada çok iyi FPS'lerde oynayabiliyordum. Starfield da AMD ile özel anlaşmalı olduğundan FSR'a ekstra önem vermişler diye duydum. FSR 3.0 da yakında gelecek. Ayrıca oyunu 1366x768 çözünürlükte bir televizyonda oynayacağım. Sizce hem FSR desteği ile hem de çözünürlük yardımı ile bu sistemde Starfield 60 FPS bandında oynayabilir miyim? Yakın zamanda sırf bu oyun için SSD almayı da düşünüyorum. YKS kitaplarını satarak 700 TL'ye yakın bir para geldi.

Selamlar, sistemim:
Rx590
Ryzen 5 2600
16 GB ram

Bu sistemle özellikle FSR 2.0 ile Cyberpunk ta ultrada çok iyi FPS lerde oynayabiliyordum. Starfield da AMD ile özel anlaşmalı olduğundan FSR' a esktra önem vermişler diye duydum. FSR 3.0 da yakında gelecek. Ayrıca oyunu 1366x768 çözünürlükte bir televizyonda oynayacağım. Sizce hem FSR desteği ile hem de çözünürlük yardımı ile bu sistemde Starfield 60 FPS bandında oynayabilir miyim? Yakın zamanda sırf bu oyun için SSD almayı da düşünüyorum. Yks kitaplarını satarak 700 TL ye yakın bir para geldi.
Ayrıca ek olarak "CAN I RUN IT? " testlerinden de başarılı bir şekilde geçti.

Selam, sistemim:
RX590.
Ryzen 5 2600.
16 GB RAM.

Bu sistemle özellikle FSR 2.0 ile Cyberpunk'ta ultrada çok iyi FPS'lerde oynayabiliyordum. Starfield da AMD ile özel anlaşmalı olduğundan FSR'a ekstra önem vermişler diye duydum. FSR 3.0 da yakında gelecek. Ayrıca oyunu 1366x768 çözünürlükte bir televizyonda oynayacağım. Sizce hem FSR desteği ile hem de çözünürlük yardımı ile bu sistemde Starfield 60 FPS bandında oynayabilir miyim? Yakın zamanda sırf bu oyun için SSD almayı da düşünüyorum. YKS kitaplarını satarak 700 TL'ye yakın bir para geldi.

Ayrıca ek olarak "can ı run ıt? " testlerinden de başarılı bir şekilde geçti.

Orta-Low'da 40-45 FPS civarı alabilirsin ama optimizasyon sıkıntısı var.

Oynayabildiniz mi?
Şöyle ki ben 1366 768 monitörde oynadım o yüzden biraz daha FPS fazlam oldu. Şöyle ki kapalı alanlarda oyun akıyor. Cidden 50 60 FPS lerde çok rahat oynadım. 60 lardaydi hatta. Hatta gezegenlerin dışına çıktığımız zaman da çok sorun yoktu. Ama özellikle şehir içlerinde ciddi FPS düşüşleri vardı 30 FPS lerdeydi. Ama yine akıyordu biraz. Lakin HDD de kurulu olduğundan oyun sürekli donma gibi sorunlar oluyordu. Örneğin oyunun başında mesela uzay mekiği iniyor orda dona dona dona. Yükleme ekranları kısa ama şehir içinde bunu yapıyorsan bir tık uzun sürüyor. HDD de cidden oynanmaz bu oyun. Ama 590 ekran kartında kendisine göre gayet iyi bir çaba aldım. Tabi çözünürlük farkı da var biraz ama özelikle fsr cidden kurtardı. Eğer sizde de varsa veya buna benzer sistem bir denemenizi tavsiye ederim. Ama ben bu sistemi satıp donanimarşivinin sistemini satın aldım. Cuma İnşallah gidip montajdan alacağım.

Şunu da ekleyeyim herhalde düşük sistem olmasından dolayı oyundan sürekli atıyordu. İlk başta 1 saatte birdi ama sonra 20 dk da bir oldu. Normalde insanlarda bu tip şeyler olmamış. HDD kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Optimizasyonu kötü olduğundan olabilir ama herkes yaşamamış. Muhtemelen sistemden dolayı ama patchler ile düzeltilebilirler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı