OpenCore R5 2600, RX 590 ve B450M PRO M.2 V2 sisteme Big Sur nasıl kurulur?

SarayBosna

Hectopat
macOS kurmak istiyor. M Windows var. Şu an hard diske kursam Windows'a bir şey olur mu? (Windows SSD'de.) Bir de şu linkten imaj indirdim ama RAW olarak indi. ISO'ya dönüştürmem sıkıntı oluşturur mu? EFI klasörü falan varmış. Kısacası pek bilgim yok. Bana yardımcı olacak birisi var mı?

macOS kurmak istiyor. M Windows var. Şu an hard diske kursam Windows'a bir şey olur mu? (Windows SSD'de.) Bir de şu linkten imaj indirdim ama RAW olarak indi. ISO'ya dönüştürmem sıkıntı oluşturur mu? EFI klasörü falan varmış. Kısacası pek bilgim yok. Bana yardımcı olacak birisi var mı?
ISO dosyasına dönüşümde bilgilerin gitme sıkıntısı var. Dosya .raw formunda Balena Etcher ile USB içine yazılmalı. Balena Etcher ile yazdırma işlemini tamamladıktan sonra OC EFI/EFI/OC içine bir ve 14-Desktop-Ryzen and Threadripper(17h and 19h).plist dosyasının adını config.plist olarak değiştir.

ISO'ya dönüştürmeyin, Win32 Disk Imager ile USB'ye yazdırın. Yazdırdıktan sonra USB/EFI/OC içerisinde Ryzen adlı config'in adını config.plist yapın ve kuruluma geçin. HDD'ye yapacaksanız zaten M.2'ye bir şey olmaz. Lakin Windows üzerinde ayırmayı yapmanız daha iyi olur, Disk İzlencesi tricky olduğu için SSD'yi de silebilirsiniz yanlışlıkla.

@Yiğit Gençer @tristessehivernale
Hocalarım şimdi imaj hazırlamaya anladım. Kurucağınız disk i Windows üzerinden biçimlendirin diyosunuz bir de.
USB\VID_0BDA&PID_8771 donanım kimlikli Bluetooth adaptörüm ve TL-WN722n Wireless Wi-Fi adaptörüm çalışır mı? Eğer çalışırsa bazı kaynaklarda ilk MacOS'u sonra Windows'u kurun demişler şimdi ben HDD'e kursam Windows da sıkıntı çıkar mı çünkü ayrı disklerde.
Bu hatayı aldım nasıl çözebilirim @Yiğit Gençer @tristessehivernale
Hata çözüldü mac os u tam anlamıyla yeni yayınladığınız dosyayla kurdum ama wifi ve bluetooth çalışmıyor ne yapabilirim.

Dosya Ekleri

• 20210421_103122.jpg
    20210421_103122.jpg
    274,5 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı