R5 2600 RX 6500XT sistem CS:GO düşük FPS

YunusEmreTugran

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler dilerim herkese. Yeni bir sistem topladım ancak beklediğim performansı alamıyorum. Sorunun güç kaynağı veya RAM olduğunu düşünüyorum.
Sistem özelliklerim:
  • RX 6500XT ekran kartı.
  • AMD Ryzen 5 2600 işlemci.
  • Gigabyte B450M S2H anakart.
  • 8 GB Corsair 3000 MHz RAM.
  • Hadron 300W PSU.
Yükseltmemi önerdiğiniz parça var ise yazarsanız sevinirim.
Not: PCI 3.0 olduğunu ve bu yüzden tam performans alamayacağımı biliyorum ancak bütçem sorun. İşlemci ve anakart yükseltmesi yapamam.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler dilerim herkese. Yeni bir sistem topladım ancak beklediğim performansı alamıyorum. Sorunun güç kaynağı veya RAM olduğunu düşünüyorum.
Sistem özelliklerim:
  • RX 6500XT ekran kartı.
  • Hadron 300W PSU.
Not: PCI 3.0 olduğunu ve bu yüzden tam performans alamayacağımı biliyorum ancak bütçem sorun. İşlemci ve anakart yükseltmesi yapamam.

BIOS, chipset, driver ve Windows güncellemelerin yapılı mı?

En mantıklı yükseltme anakart olur ancak yapamam diyorsan bir 8 GB daha RAM ekleyebilirsin. AMD işlemciler çift kanal RAM ile bayağı verim sağlıyor.

Sistem özelliklerim:
  • RX 6500XT ekran kartı.
  • Hadron 300W PSU.

Hocam PSU çok düşük PSU öneliğiniz olmalı ondan sonra RAM'e bir 8 GB daha ekleyebilisiniz.

Ayar kısmanızı öneririm. Oyun ayarlarından çoklu CPU seçeneğini açarak ve kapatarak performansınıza bakın. Ortalama kaç FPS alıyorsunuz, ayarlarınız neler?

Sistem özelliklerim:
  • RX 6500XT ekran kartı.
  • Hadron 300W PSU.

Dostum ekran kartını alırken kutusunu veya özelliklerini okumadın galliba en minimum 400watt yazıyordu. PSU değiştirmen lazım.
1652360591174.png

Tüm yorumları okudum herkese teşekkür ederim. Güncellemelerim tam, CS:GO'da 1024x768 ortalama 250 alıyorum ancak yer yer FPS düşüşleri yaşıyorum. Bir anda FPS düşüşü değil ama bazi sahnelerde 100'e kadar düşüyor bu biraz canımı sıkıyor. İlk olarak RAM yükseltmesi yapacağım daha sonra PSU, ya da tam tersimi yapmalıyım?

Tüm yorumları okudum herkese teşekkür ederim. Güncellemelerim tam, CS:GO'da 1024x768 ortalama 250 alıyorum ancak yer yer FPS düşüşleri yaşıyorum. Bir anda FPS düşüşü değil ama bazi sahnelerde 100'e kadar düşüyor bu biraz canımı sıkıyor. İlk olarak RAM yükseltmesi yapacağım daha sonra PSU, ya da tam tersimi yapmalıyım?

Hocam ilk olarak PSU önceliğiniz olmalı sisteminiz nasıl açılıyor anlamadım bile 300W PSU ile.

Geri
Yukarı