R5 2600 RX 6600 sistem LoL'de düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Bende 1600 AF var drop yapıyor darboğaz nedeni ile sizde de olabilir.

LoL, düşük FPS ve Ryzen işlemci üçlüsünün yer aldığı konuları bu aralar çok sık görmeye başladım burada. Bakalım sorunun kaynağı LoL mü Ryzen mi ben de merak içinde bekliyorum.

Hocam 1xxx ve 2xxx serisi genel olarak bu sorunu yaşayanlar ve hep 6xxx serisi ekran kartları ile yaşanıyor darboğaz drop yapıyor diye düşünüyorum bizzat bende bu durumu yaşıyorum.

Hocam 1xxx ve 2xxx serisi genel olarak bu sorunu yaşayanlar ve hep 6xxx serisi ekran kartları ile yaşanıyor darboğaz drop yapıyor diye düşünüyorum bizzat bende bu durumu yaşıyorum.
Ne kadar darboğaz olursa olsun LoL'de bu kadar düşük FPS olmamalı diye düşünüyorum. Ryzen 1000 ve 2000 serisi ile aynı tek çekirdek performansına sahip intel 6600k veya 8100 gibi işlemcilerde böyle sorunlar var mı acaba?

Oyun hard disk te kurulu ise SSD ye alıp dene, SSD yoksa disk birleştirme uygula.. LoL ne kadar çaktırmasa da nerdeyse işlemci kadar hızlı bir disk isteyen oyun.

Ne kadar darboğaz olursa olsun LoL'de bu kadar düşük FPS olmamalı diye düşünüyorum. Ryzen 1000 ve 2000 serisi ile aynı tek çekirdek performansına sahip Intel 6600k veya 8100 gibi işlemcilerde böyle sorunlar var mı acaba?

Evet fakat darboğaz ciddi anlamda drop yaşatıyor. Max 230 ortalama 130min 70 FPS aralığın vardı GPU değiştirdikten sonra ortalama 70 FPS ile oynuyorum ve takılmalar mevcut.

Geri
Yukarı