R5 2600 RX570 4 GB sisteme yükseltme önerisi

trayawtr

Hectopat
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 2600
Sapphire RX570 4GB
GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3200Mhz
ASUS TUF B450-PLUS GAMING
Samsung 250GB SSD.
WD 1TB HDD.
THERMALTAKE LITEPOWER 650W
Thermaltake case.

Monitörüm;
VIEWSONIC VX2458-MHD 24" 144Hz 1ms LCD

2. bilgisayarımda bu aralar Escape from Tarkov adlı oyunu oynuyorum ve bana yeterli gelmiyor. Yükseltme veya tamamen yenileme fikrim var. Bütçe konusunda, bütçem sıkıntılı bundan dolayı bana uygunu neyse o yoldan yürüyeceğim. Fikirleriniz ve önerileriniz benim için önemli. AMD ekran kartlarına karşı değilim fakat imkan doğrultusunda NVIDIA tercihimdir. Genel olarak oyun odaklı kullanıyorum cihazımı ve bu yönde bir yükseltmeye gideceğim. Bütçeme kasa değişecek ise eski kasamı satmak veya parça değişimi tercihim olacak ise eski parçalarımı satarak bütçemi destekleyeceğim.

Bütçe ortalama: 15 000

Son düzenleme:
AMD Ryzen 5 2600
Sapphire RX570 4GB
GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3200Mhz
ASUS TUF B450-PLUS GAMING
Samsung 250GB SSD.
WD 1TB HDD.
THERMALTAKE LITEPOWER 650W
Thermaltake case.

Monitörüm;
VIEWSONIC VX2458-MHD 24" 144Hz 1ms LCD

2. bilgisayarımda bu aralar Escape from Tarkov adlı oyunu oynuyorum ve bana yeterli gelmiyor. Yükseltme veya tamamen yenileme fikrim var. Bütçe konusunda, bütçem sıkıntılı bundan dolayı bana uygunu neyse o yoldan yürüyeceğim. Fikirleriniz ve önerileriniz benim için önemli. AMD ekran kartlarına karşı değilim fakat imkan doğrultusunda NVIDIA tercihimdir. Genel olarak oyun odaklı kullanıyorum cihazımı ve bu yönde bir yükseltmeye gideceğim. Bütçeme kasa değişecek ise eski kasamı satmak veya parça değişimi tercihim olacak ise eski parçalarımı satarak bütçemi destekleyeceğim.

Yaklaşık bütçe belirtirseniz ona göre fikir edinebilirsiniz. Bu kasayı satıp üzerine eklemek size daha pahalıya gelecektir tahminimce. O nedenle mevcut kasaya ekleme yapabilirsiniz.

İlk olarak İşlemciyi 5600 yapın. Sonra ekran kartı olarak da RX 6700 XT veya RTX 3070 gibi kartlara bakabilirsiniz. Sadece işlemciyi 5600 yapmak bile gözle görülür fark yaratır. 5800X3D takacak bütçeniz var ise zeten FPS bakımından AM4 platformunun en iyi oyun işlemcisi, diyecek yok.

İlk olarak İşlemciyi 5600 yapın. Sonra ekran kartı olarak da RX 6700 XT veya RTX 3070 gibi kartlara bakabilirsiniz. Sadece işlemciyi 5600 yapmak bile gözle görülür fark yaratır. 5800X3D takacak bütçeniz var ise zeten FPS bakımından AM4 platformunun en iyi oyun işlemcisi, diyecek yok.
Diğer parçalar hakkında ne düşünüyorsun, farklı fikirlerin önerilerin varmı?

Ben Samsung evo serisinden bir ssd tercih etmek var aklımda oyunları kurmak için, benimki aklımdakilerden bir örnek tabi sadece.

Diğer parçalar hakkında ne düşünüyorsun, farklı fikirlerin önerilerin varmı?
15.000₺ güzel bütçe, tavsiyem var olanı satıp komple yenilemeniz olacaktır. Şu anki sistem monitör hariç tahminimce 5000₺ ila 6000₺ arası gider. En kötü 5000₺ tutsa, toplamda 20.000₺ olur.

Şöyle bir sistem topladım;

(Güç kaynağını kullanıyorum, genel manada çok memnunum)

Toplam Fiyat: 19.784,33₺

Son düzenleme:
15.000₺ güzel bütçe, tavsiyem var olanı satıp komple yenilemeniz olacaktır. Şu anki sistem monitör hariç tahminimce 5000₺ ila 6000₺ arası gider. En kötü 5000₺ tutsa, toplamda 20.000₺ olur.

Şöyle bir sistem topladım;

Toplam Fiyat: 19.784,33₺
Önerin için teşekkür ederim bunu not aldım değerlendiricem.

Yeni konular

Geri
Yukarı