Çözüldü R5 2600 & RX580 sistem yükteyken ekran kapanıyor ve fazla hızlanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Veys2

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım ağır sistem oyunlarda sürekli olarak oyunun ortalarında ekran kapanıyor ve kasanın fanları son hız çalışıyor. Başlarda sorunun PSU'dan kaynaklandığını düşünüp 500W PSU'dan 650W 80+'ya geçiş yaptım fakat sorunun hala devam ettiğini görünce şoka uğradım. Sorun ekran kartından kaynaklı olduğu belli oldu. Ekran kartını nasıl düzeltebilirim? Sistemim RX580 8 GB OC, AMD Ryzen 5 2600, 16 GB RAM, MSI MAG 650bn 650W 80+Bronze.

Çözüm
Ekran kartını PSU'ya takmıyoruz, arada bağlantılar var, kablo, slot, soket, birinde sorun var.

Düşük bir ihtimal de olsa kartın kendinde de sorun olabilir, bu sorunu çözmek için, kartı başka bir sisteme takıp denemek lazım, parça deneyerek daha hızlı sonuca ulaşırsınız.
Bilgisayarım ağır sistem oyunlarda sürekli olarak oyunun ortalarında ekran kapanıyor ve kasanın fanları son hız çalışıyor. Başlarda sorunun PSU'dan kaynaklandığını düşünüp 500W PSU'dan 650W 80+'ya geçiş yaptım fakat sorunun hala devam ettiğini görünce şoka uğradım. Sorun ekran kartından kaynaklı olduğu belli oldu. Ekran kartını nasıl düzeltebilirim? Sistemim RX580 8 GB OC, AMD Ryzen 5 2600, 16 GB RAM, MSI MAG 650bn 650W 80+Bronze.

Ekran kartının MHz hızını normal hıza düşürün AMD ekran kartını OC etmesini bilmiyor.

Aşırı fazla ısınmadan dolayı ekran kartınızın görüntü çipi bozulmuş olabilir.

Aşırı fazla ısınmadan dolayı ekran kartınızın görüntü çipi bozulmuş olabilir.
olabilir 85 dereceleri görüyor

Ekran kartının üzerindeki güç soketinde kararma var mı?

Sistem boşta çalışırken ekran kartını elinizle oynatın, sorun olacak mı bakın.
görünüşe göre bi kararma yok oynattığımdada bi farklılık göremiyorum

Ekran kartının üzerindeki güç soketinde kararma var mı?

Sistem boşta çalışırken ekran kartını elinizle oynatın, sorun olacak mı bakın.
Ekran kartının MHz hızını normal hıza düşürün AMD ekran kartını OC etmesini bilmiyor.
en son olarak mhz düşürebilirim alternatif olarak başka bi sorun olamayacağından emin olmalıyım

Yeni konular

Geri
Yukarı