R5 2600 RX580 Sisteme ek RAM takınca donmaya başladı

reazyy

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayar 8 GB RAM'di ve RAM modeli G.Skill 8 GB. Ben aynı modelden 1 tane daha alıp 16 GB RAM'e çıkardım. Tamam sorun yok 16 GB RAM oldu fakat.
1 kere mavi ekran, driver yüklenmemesi ve Google çökmesi yaşıyorum. Bunun sebebi nedir acaba?
  • Ekran kartı RX580.
  • İşlemci Ryzen 5 2600X.
Anakart da ASUS ex A320M Gaming.

Son düzenleme:
Dual kit olarak almadıysanız nadir de olsa böyle problemler yaşamanız mümkün. Muhtemelen iki ram farklı alt zamanlamalarda çalışıyordur.

Hocam ilk başta cpu-z üzerinden memory kısmına gelip ekran görüntüsü alıp buraya atın. Bakalım dual channel çalışıyor mu.

Bir de ayrıca;
1-) "Thaiphoon Burner" isimli programı indirin.
2-) Üst kısımda bulunan sekmelerden "Read" tıklayın.
Burada slotlarda takılı olan ram'ler ve fabrikasyon veriler gözükecek. İki ram'in de bilgilerinin ekran görüntüsünü alıp buraya atarsanız daha net bir şeyler söylenebilir.

Bilgisayar 8 GB RAM'di ve RAM modeli G.Skill 8 GB. Ben aynı modelden 1 tane daha alıp 16 GB RAM'e çıkardım. Tamam sorun yok 16 GB RAM oldu fakat.
1 kere mavi ekran, driver yüklenmemesi ve Google çökmesi yaşıyorum. Bunun sebebi nedir acaba?
  • Ekran kartı RX580.
  • İşlemci Ryzen 5 2600X.
Anakart da ASUS ex A320M Gaming.

Memtest86 ile XMP açık ve kapalı test yapın. Thaiphoon burner ile belleklerin çiplerini ve çalışma hızlarını kontrol için buraya ekleyin.

Dual kit olarak almadıysanız nadir de olsa böyle problemler yaşamanız mümkün. Muhtemelen iki RAM farklı alt zamanlamalarda çalışıyordur.

Hocam ilk başta CPU-Z üzerinden Memory kısmına gelip ekran görüntüsü alıp buraya atın. Bakalım Dual channel çalışıyor mu?

Bir de ayrıca;
1-) "thaiphoon burner" isimli programı indirin.
2-) üst kısımda bulunan sekmelerden "read" tıklayın.
Burada slotlarda takılı olan RAM'ler ve fabrikasyon veriler gözükecek. İki RAM'in de bilgilerinin ekran görüntüsünü alıp buraya atarsanız daha net bir şeyler söylenebilir.

1652877582086.png

1652877588352.png

İki ramide ssledim.
1652878595500.png
1652878604143.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı